Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland 'jaagt' op Britse toeristen

Zwitserland 'jaagt' op Britse toeristen

VERBIER (ANP) - Zwitserland zit in zijn maag met Britse skitoeristen. Meer dan 10.000 Britten zijn afgelopen week alleen al per vliegtuig in het land gearriveerd. Veel van hen willen gebruikmaken van de skimogelijkheden die het land biedt in tegenstelling tot de andere Alpenlanden waar de pistes wegens het coronavirus gesloten zijn voor toeristen.

De reislustigen die na 14 december zijn gearriveerd, moeten echter in quarantaine. Het Zwitserse ministerie van Volksgezondheid stuurde bezoekers dinsdagavond een dringende oproep. "Verlaat uw kamer of uw huis niet en vermijd alle contacten." Op het negeren van de quarantainevoorschriften staat een boete tot 10.000 Zwitserse franc (9220 euro), aldus het Zwitserse internetmedium 20min.ch.

Vliegtuigmaatschappijen moeten passagierslijsten inleveren bij de autoriteiten en hotels lijken gasten in hun kamers te moeten houden, schrijft de BBC woensdag. De omroep betitelt de actie als "een wat ongemakkelijke jacht: op Britse toeristen". Sommige Britten die door Zwitserse kranten werden bevraagd, hielden zich op de vlakte wanneer ze het land binnen waren gekomen, anderen toonden zich wat strijdlustiger. "We hebben hier toerisme gebracht. Verbier heeft geluk", aldus een jonge Brit over de wintersportplaats.

Inwoners van het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika die momenteel in Zwitserland zitten, kunnen vanaf donderdag wel weer naar huis. Dan staan er vluchten naar die landen gepland. Zondag werden alle vluchten van en naar het VK en Zuid-Afrika geschrapt.

Meer uit Buitenland

Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

30 minuten geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

4 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

8 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

8 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

8 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

9 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

10 uur geleden