Zwitserland 'jaagt' op Britse toeristen
VERBIER (ANP) - Zwitserland zit in zijn maag met Britse skitoeristen. Meer dan 10.000 Britten zijn afgelopen week alleen al per vliegtuig in het land gearriveerd. Veel van hen willen gebruikmaken van de skimogelijkheden die het land biedt in tegenstelling tot de andere Alpenlanden waar de pistes wegens het coronavirus gesloten zijn voor toeristen.
De reislustigen die na 14 december zijn gearriveerd, moeten echter in quarantaine. Het Zwitserse ministerie van Volksgezondheid stuurde bezoekers dinsdagavond een dringende oproep. "Verlaat uw kamer of uw huis niet en vermijd alle contacten." Op het negeren van de quarantainevoorschriften staat een boete tot 10.000 Zwitserse franc (9220 euro), aldus het Zwitserse internetmedium 20min.ch.
Vliegtuigmaatschappijen moeten passagierslijsten inleveren bij de autoriteiten en hotels lijken gasten in hun kamers te moeten houden, schrijft de BBC woensdag. De omroep betitelt de actie als "een wat ongemakkelijke jacht: op Britse toeristen". Sommige Britten die door Zwitserse kranten werden bevraagd, hielden zich op de vlakte wanneer ze het land binnen waren gekomen, anderen toonden zich wat strijdlustiger. "We hebben hier toerisme gebracht. Verbier heeft geluk", aldus een jonge Brit over de wintersportplaats.
Inwoners van het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika die momenteel in Zwitserland zitten, kunnen vanaf donderdag wel weer naar huis. Dan staan er vluchten naar die landen gepland. Zondag werden alle vluchten van en naar het VK en Zuid-Afrika geschrapt.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
7 uur geleden