Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

BAKOE (ANP) - Zwitserland kan in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Turkije beschikken over doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach was woensdag direct na het verloren duel met Italië (3-0) terug naar zijn woning in Duitsland gegaan, voor de geboorte van zijn tweede kind. "Het was heel stressvol en emotioneel, maar desondanks heel fijn", zei Sommer. "Ik heb genoten van de dag na de wedstrijd. Onze kinderen hebben elkaar toen voor het eerst ontmoet. Ik kan weinig mooiere momenten bedenken."

Sommer zat twee dagen later in Bakoe naast bondscoach Vladimir Petkovic bij de persconferentie. "We hebben grote plannen", zei de doelman. De Zwitsers hebben 1 punt, behaald tegen Wales (1-1).

"We weten dat we een reële kans hebben om door te gaan als we tegen Turkije 3 punten pakken", zei Petkovic, die zaterdag in een open brief in de krant Schweiz am Wochenende de Zwitserse voetbalfans om steun had gevraagd. Petkovic bekende ook dat hij fouten had gemaakt tegen Italië. "Ik ben er niet in geslaagd om de nationale ploeg zo neer te zetten dat we de sterke Italianen konden verslaan. We gaan er alles aan doen om ervoor te zorgen dat iedereen zondagavond blij is. Dat we samen trots kunnen zijn op onze nationale ploeg en op Zwitserland."

Volgens Petkovic gaat Zwitserland in de hoofdstad van Azerbeidzjan min of meer een uitwedstrijd spelen. "Er zullen hier 30.000 fans uit Turkije zitten. Wij moeten ervoor zorgen dat dat positief voor ons gaat uitpakken. Dit is een beslissende wedstrijd. We krijgen geen tweede of derde kans meer."

Meer uit Voetbal

FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

51 minuten geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

2 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

3 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

5 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

5 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

7 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

7 uur geleden