Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

BAKOE (ANP) - Zwitserland kan in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Turkije beschikken over doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach was woensdag direct na het verloren duel met Italië (3-0) terug naar zijn woning in Duitsland gegaan, voor de geboorte van zijn tweede kind. "Het was heel stressvol en emotioneel, maar desondanks heel fijn", zei Sommer. "Ik heb genoten van de dag na de wedstrijd. Onze kinderen hebben elkaar toen voor het eerst ontmoet. Ik kan weinig mooiere momenten bedenken."

Sommer zat twee dagen later in Bakoe naast bondscoach Vladimir Petkovic bij de persconferentie. "We hebben grote plannen", zei de doelman. De Zwitsers hebben 1 punt, behaald tegen Wales (1-1).

"We weten dat we een reële kans hebben om door te gaan als we tegen Turkije 3 punten pakken", zei Petkovic, die zaterdag in een open brief in de krant Schweiz am Wochenende de Zwitserse voetbalfans om steun had gevraagd. Petkovic bekende ook dat hij fouten had gemaakt tegen Italië. "Ik ben er niet in geslaagd om de nationale ploeg zo neer te zetten dat we de sterke Italianen konden verslaan. We gaan er alles aan doen om ervoor te zorgen dat iedereen zondagavond blij is. Dat we samen trots kunnen zijn op onze nationale ploeg en op Zwitserland."

Volgens Petkovic gaat Zwitserland in de hoofdstad van Azerbeidzjan min of meer een uitwedstrijd spelen. "Er zullen hier 30.000 fans uit Turkije zitten. Wij moeten ervoor zorgen dat dat positief voor ons gaat uitpakken. Dit is een beslissende wedstrijd. We krijgen geen tweede of derde kans meer."

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

18 minuten geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

57 minuten geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

2 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

17 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

17 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

18 uur geleden