Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

Zwitserland heeft 'papa' Sommer terug voor beslissend EK-duel

BAKOE (ANP) - Zwitserland kan in de laatste groepswedstrijd op het EK tegen Turkije beschikken over doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach was woensdag direct na het verloren duel met Italië (3-0) terug naar zijn woning in Duitsland gegaan, voor de geboorte van zijn tweede kind. "Het was heel stressvol en emotioneel, maar desondanks heel fijn", zei Sommer. "Ik heb genoten van de dag na de wedstrijd. Onze kinderen hebben elkaar toen voor het eerst ontmoet. Ik kan weinig mooiere momenten bedenken."

Sommer zat twee dagen later in Bakoe naast bondscoach Vladimir Petkovic bij de persconferentie. "We hebben grote plannen", zei de doelman. De Zwitsers hebben 1 punt, behaald tegen Wales (1-1).

"We weten dat we een reële kans hebben om door te gaan als we tegen Turkije 3 punten pakken", zei Petkovic, die zaterdag in een open brief in de krant Schweiz am Wochenende de Zwitserse voetbalfans om steun had gevraagd. Petkovic bekende ook dat hij fouten had gemaakt tegen Italië. "Ik ben er niet in geslaagd om de nationale ploeg zo neer te zetten dat we de sterke Italianen konden verslaan. We gaan er alles aan doen om ervoor te zorgen dat iedereen zondagavond blij is. Dat we samen trots kunnen zijn op onze nationale ploeg en op Zwitserland."

Volgens Petkovic gaat Zwitserland in de hoofdstad van Azerbeidzjan min of meer een uitwedstrijd spelen. "Er zullen hier 30.000 fans uit Turkije zitten. Wij moeten ervoor zorgen dat dat positief voor ons gaat uitpakken. Dit is een beslissende wedstrijd. We krijgen geen tweede of derde kans meer."

Meer uit Voetbal

Nationale vrije dag in Suriname bij plaatsing voor WK voetbal

PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Voetbalsters zonder Beerensteyn en Van Domselaar in oefenduels

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.

2 uur geleden
Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

8 uur geleden
Van Dijk trots op record van meest ervaren aanvoerder van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.

12 uur geleden
De Ligt moest na eerste basisplaats sinds een jaar even wennen

AMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.

12 uur geleden
Curaçao kleedt zich voor 'belangrijkste wedstrijd van de eeuw'

WILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.

16 uur geleden
Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

20 uur geleden