Zwitserland: Hamas maakt geen gebruik van onze banken
BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse overheid is er zeker van dat Hamas geen gebruik maakt van Zwitserse banken. Zwitserland zegt dat de militante Palestijnse beweging door veel landen als terroristische organisatie wordt aangemerkt, waaronder belangrijke financiële partners zoals de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Gezien de brede reikwijdte van de Amerikaanse sancties tegen Hamas heeft Zwitserland volgens minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis "niet het idee dat het financiële systeem het zichzelf zou kunnen permitteren om in enige vorm een financiële relatie te hebben met Hamas".
De opmerkingen van de minister volgen op de roep van Zwitserse parlementsleden om Hamas tot terroristische organisatie te bestempelen, waardoor het lastiger moet worden voor Hamas om geldstromen door Zwitserse banken te laten gaan. Zwitserland is al decennialang een neutrale partij in conflicten in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden