Zwitserland: Hamas maakt geen gebruik van onze banken
BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse overheid is er zeker van dat Hamas geen gebruik maakt van Zwitserse banken. Zwitserland zegt dat de militante Palestijnse beweging door veel landen als terroristische organisatie wordt aangemerkt, waaronder belangrijke financiële partners zoals de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Gezien de brede reikwijdte van de Amerikaanse sancties tegen Hamas heeft Zwitserland volgens minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis "niet het idee dat het financiële systeem het zichzelf zou kunnen permitteren om in enige vorm een financiële relatie te hebben met Hamas".
De opmerkingen van de minister volgen op de roep van Zwitserse parlementsleden om Hamas tot terroristische organisatie te bestempelen, waardoor het lastiger moet worden voor Hamas om geldstromen door Zwitserse banken te laten gaan. Zwitserland is al decennialang een neutrale partij in conflicten in het Midden-Oosten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.
2 uur geledenSAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse autoriteiten. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.
2 uur geleden