Zwitserland dreigt WK zwemmen te boycotten als Russen meedoen
BERN (ANP) - De Zwitserse zwembond dreigt komende zomer de WK in Boedapest te boycotten als daar ook Russen en Belarussen aan de start verschijnen. De internationale federatie FINA wil beide landen toelaten, onder neutrale vlag.
"Swiss Aquatics is tot de conclusie gekomen dat het momenteel ongepast is mee te doen aan de wereldkampioenschappen als de FINA daar ook atleten uit Rusland en Belarus toelaat, ongeacht of ze onder eigen dan wel neutrale vlag aantreden", aldus de verklaring dinsdag.
De Zwitserse bond wijst ook op de tegenstrijdige standpunten van de FINA en de Europese federatie LEN over de organisatie van wedstrijden. De laatste besloot na de Russische invasie in Oekraïne atleten uit Rusland en Belarus tot nader order niet meer uit te nodigen voor evenementen. Dat is in overeenstemming met de richtlijnen van het IOC. De FINA vaart tot dusver een eigen en voor menigeen verkeerde koers.
De WK in Hongarije staan op de agenda van 18 juni tot en met 3 juli. Zwitserland heeft met Jérémy Desplanches en Noè Ponti twee zwemmers die in Tokio olympisch brons veroverden.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
45 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
14 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
18 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
21 uur geleden