Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland blokkeert levering pantserwagens aan Oekraïne

Zwitserland blokkeert levering pantserwagens aan Oekraïne

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse overheid heeft opnieuw een levering van oorlogstuig aan Oekraïne geblokkeerd. Bern kwam met een veto op een Deense aanvraag om in Zwitserland geproduceerde pantserwagens aan het Oost-Europese land te mogen leveren.

Denemarken had circa twintig pantserwagens van het type Piranha III willen sturen, aldus de Zwitserse publieke omroep SRF. Het Staatssecretariaat voor Economische Zaken (SECO) verwierp evenwel het verzoek. Als reden voor de weigering gaf de instantie de Zwitserse neutraliteitspolitiek die voorziet in een verbod op wapenleveranties aan conflictgebieden.

In april blokkeerde Zwitserland ook al de herexport van luchtdoelmunitie voor wapensystemen die Duitsland naar Oekraïne stuurde. Ook Poolse verzoeken om Zwitserse wapens te mogen sturen naar het buurland werden door Bern afgewezen.

Het neutrale Zwitserland eist van landen die wapens van Zwitserse makelij kopen dat ze toestemming vragen in het geval ze die willen doorverkopen aan andere landen.

Meer uit Buitenland

Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

34 minuten geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

45 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

1 uur geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

2 uur geleden
Nog bijna 20.000 huishoudens zonder stroom in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.

2 uur geleden
Belgische vrouw krijgt celstraf voor vasthouden man in hondenhok

TURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.

2 uur geleden
Frankrijk maakt plan voor Amerikaans dreigement rond Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.

3 uur geleden