Zwitser Gross per direct nieuwe coach van Schalke 04
GELSENKIRCHEN (ANP) - De 66-jarige Zwitser Christian Gross is per direct aangesteld als de nieuw coach van Schalke 04. Hij moet de dolende Duitse club uit Gelsenkirchen gaan behoeden voor degradatie uit de Bundesliga.
Gross wordt de opvolger van interim-coach Huub Stevens, die na het ontslag van Manuel Baum even de taken waarnam. Gross begint zondag met zijn werkzaamheden. De eerstvolgende wedstrijd van de hekkensluiter is op 2 januari bij Hertha BSC. Schalke staat onderaan in de Bundesliga met vier punten na vier keer een gelijkspel en negen nederlagen.
"Voor Schalke 04 gaat het in de komende vijf maanden alleen om lijfsbehoud in de Bundesliga", zegt Wolfgang Schneider, directeur sport en communicatie van de club. "Gross heeft zowel in Duitsland als in Engeland bewezen dat hij lastige opdrachten succesvol kan uitvoeren. Hij zal de ploeg met een duidelijke lijn en een niet mis te verstaan verwachtingspatroon op de juiste weg brengen, daarvan zijn we overtuigd."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
14 uur geleden