Zwitser Gross per direct nieuwe coach van Schalke 04
GELSENKIRCHEN (ANP) - De 66-jarige Zwitser Christian Gross is per direct aangesteld als de nieuw coach van Schalke 04. Hij moet de dolende Duitse club uit Gelsenkirchen gaan behoeden voor degradatie uit de Bundesliga.
Gross wordt de opvolger van interim-coach Huub Stevens, die na het ontslag van Manuel Baum even de taken waarnam. Gross begint zondag met zijn werkzaamheden. De eerstvolgende wedstrijd van de hekkensluiter is op 2 januari bij Hertha BSC. Schalke staat onderaan in de Bundesliga met vier punten na vier keer een gelijkspel en negen nederlagen.
"Voor Schalke 04 gaat het in de komende vijf maanden alleen om lijfsbehoud in de Bundesliga", zegt Wolfgang Schneider, directeur sport en communicatie van de club. "Gross heeft zowel in Duitsland als in Engeland bewezen dat hij lastige opdrachten succesvol kan uitvoeren. Hij zal de ploeg met een duidelijke lijn en een niet mis te verstaan verwachtingspatroon op de juiste weg brengen, daarvan zijn we overtuigd."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
3 uur geleden