Zwetsloot mist nipt olympische medaille skateboarden
TOKIO (ANP) - Roos Zwetsloot heeft in Tokio naast een olympische medaille gegrepen bij het skateboarden. De 20-jarige sportvrouw uit Zeist eindigde in het Ariake Urban Sports Park van Tokio als vijfde op de spectaculaire discipline, die in Tokio zijn debuut maakt op de Olympische Spelen.
Zwetsloot plaatste zich maandag overtuigend voor de finale van het onderdeel street. Ze noteerde na twee runs en vijf 'tricks' de vierde score. In de finale leek ze bezig aan een sensationeel optreden. De Nederlandse ging na de twee runs en de eerste trick nog aan de leiding, maar de vier acrobatische acties daarna mislukten, waardoor ze wegzakte in het klassement.
Het goud was voor de Japanse Momiji Nishiya, het zilver ging naar de Braziliaanse Rayssa Leal. Beide skateboardsters zijn pas 13 jaar oud en behoren tot de jongste medaillewinnaars ooit op de Spelen. De 16-jarige Japanse Funa Nakayama pakte het brons.
Street
Het onderdeel street is de technische variant van het skateboarden. In een soort betonnen bak zijn tal van obstakels neergelegd, zoals leuningen, bankjes, muurtjes en trapjes waar de skateboarders hun kunsten vertonen. Een jury beoordeelt de uitvoering en geeft een score.
Zwetsloot, die vanaf haar 13e serieus met de sport bezig is, noemde haar vierde 'attempt' cruciaal. Ze deed een moeilijke manoeuvre (overcrooked) op een rails, maar bij de landing ging het mis en viel ze van haar plank. Met de nulscore gaf ze het goud uit al praktisch uit handen. Toen ook de tweede trick mislukte, was de titel buiten bereik. Met nog twee nulscores daarna was een medaille vergooid.
Strijdend ten onder
"Ik was niet van plan op safe te gaan, ik wilde het niet halfbakken doen. Ik had graag een medaille gewild, maar terugkijkend had ik het niet anders gedaan. Ik ga liever strijdend ten onder", zei Zwetsloot na afloop. "Als die ene trick lukt, ziet het er heel anders uit. Het gaat mis op techniek, lichamelijk was ik fit."
Twee meisjes van 13 waren beter. "Ik weet niet wat ze daar eten in Brazilië en Japan", grapte Zwetsloot. "Ik vind het wel heel tof dat die meisjes op deze leeftijd al zo veel progressie maken en sprongen maken waarbij ik wel even nadenk of ik dat wel zou doen. Ze tillen het niveau van onze sport wel op en ik ben benieuwd hoe dat zich de komende jaren gaat ontwikkelen. Zelf heb ik nu al zin in Parijs over 3 jaar."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
26 minuten geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
2 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
1 dag geleden