Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwervende wolf duikt op in Flevoland

Zwervende wolf duikt op in Flevoland

LELYSTAD (ANP) - In de Noordoostpolder loopt naar alle waarschijnlijkheid een wolf rond. Het dier zou schapen hebben gedood in Bant op de grens met Friesland, aldus de provincie Flevoland. Aangezien Flevoland nog niet eerder langere tijd met wolven te maken heeft gehad, heeft de provincie nog geen eigen wolvenplan. Wel heeft Flevoland dinsdag direct wolfwerende mobiele hekwerken gekocht, die schapenhouders kunnen lenen om hun schapen te beschermen, laat de provincie weten.

BIJ12, het bureau dat voor provincies onder andere de wolvenschade afhandelt, heeft bij aangevallen schapen in Bant DNA afgenomen. Onderzoek moet uitwijzen of de schapen inderdaad slachtoffer zijn geworden van een wolf. Uit dat onderzoek blijkt mogelijk ook of het wolvenpaar dat in Friesland zit een uitstapje naar Flevoland heeft gemaakt of dat er een andere wolf door de Noordoostpolder zwerft. DNA-onderzoek toonde in 2018 aan dat een zwerfwolf in Zeewolde een schaap had doodgebeten. Deze wolf is doorgelopen naar België waar hij zich heeft gevestigd,

Omdat Flevoland nog geen wolvenplan heeft, heeft een schapenhouder niet vanzelf recht op schadevergoeding. Dat is in zo'n plan geregeld. De provincies werken aan een nieuw gezamenlijk Interprovinciaal Wolvenplan, dat naar verwachting dit najaar zal verschijnen.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

15 minuten geleden
Vito Shukrula mag weer aan de slag als advocaat

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.

54 minuten geleden
Freek de Jonge zwijgt over WK 2026: Ik hou me erbuiten

DEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.

2 uur geleden
Schutter gevangenis Alphen nog voortvluchtig

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.

2 uur geleden
OM: moordslachtoffer Tijn uit Alkmaar in België verbrand

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.

2 uur geleden
Nederlandse militairen maandag terug na verkenning Groenland

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.

3 uur geleden
Rond de tien Utrechters kunnen nog niet naar huis na explosie

UTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.

4 uur geleden