Zwervende wolf duikt op in Flevoland
LELYSTAD (ANP) - In de Noordoostpolder loopt naar alle waarschijnlijkheid een wolf rond. Het dier zou schapen hebben gedood in Bant op de grens met Friesland, aldus de provincie Flevoland. Aangezien Flevoland nog niet eerder langere tijd met wolven te maken heeft gehad, heeft de provincie nog geen eigen wolvenplan. Wel heeft Flevoland dinsdag direct wolfwerende mobiele hekwerken gekocht, die schapenhouders kunnen lenen om hun schapen te beschermen, laat de provincie weten.
BIJ12, het bureau dat voor provincies onder andere de wolvenschade afhandelt, heeft bij aangevallen schapen in Bant DNA afgenomen. Onderzoek moet uitwijzen of de schapen inderdaad slachtoffer zijn geworden van een wolf. Uit dat onderzoek blijkt mogelijk ook of het wolvenpaar dat in Friesland zit een uitstapje naar Flevoland heeft gemaakt of dat er een andere wolf door de Noordoostpolder zwerft. DNA-onderzoek toonde in 2018 aan dat een zwerfwolf in Zeewolde een schaap had doodgebeten. Deze wolf is doorgelopen naar België waar hij zich heeft gevestigd,
Omdat Flevoland nog geen wolvenplan heeft, heeft een schapenhouder niet vanzelf recht op schadevergoeding. Dat is in zo'n plan geregeld. De provincies werken aan een nieuw gezamenlijk Interprovinciaal Wolvenplan, dat naar verwachting dit najaar zal verschijnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Laat mij niet de volgende Christa Pike worden", smeekte de Amerikaanse Kendra W. de kortgedingrechter vrijdag in Den Haag. Ze verwees naar de veroordeelde moordenaar die recent in Tennessee een executie met dodelijk gif overleefde. W. wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op haar ex-vriend in haar geboorteland de Verenigde Staten en vecht uitlevering naar het land aan. Ze vreest de doodstraf of een levenslange celstraf zonder kans op voorwaardelijke vrijlating.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook in Den Haag mogen mensen geen vuurwerk afsteken tijdens de komende jaarwisseling. Gemeenten kunnen verenigingen een ontheffing op het landelijke vuurwerkverbod geven, maar Den Haag maakt daar geen gebruik van.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
11 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
11 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
11 uur geleden