Zwervende wolf duikt op in Flevoland
LELYSTAD (ANP) - In de Noordoostpolder loopt naar alle waarschijnlijkheid een wolf rond. Het dier zou schapen hebben gedood in Bant op de grens met Friesland, aldus de provincie Flevoland. Aangezien Flevoland nog niet eerder langere tijd met wolven te maken heeft gehad, heeft de provincie nog geen eigen wolvenplan. Wel heeft Flevoland dinsdag direct wolfwerende mobiele hekwerken gekocht, die schapenhouders kunnen lenen om hun schapen te beschermen, laat de provincie weten.
BIJ12, het bureau dat voor provincies onder andere de wolvenschade afhandelt, heeft bij aangevallen schapen in Bant DNA afgenomen. Onderzoek moet uitwijzen of de schapen inderdaad slachtoffer zijn geworden van een wolf. Uit dat onderzoek blijkt mogelijk ook of het wolvenpaar dat in Friesland zit een uitstapje naar Flevoland heeft gemaakt of dat er een andere wolf door de Noordoostpolder zwerft. DNA-onderzoek toonde in 2018 aan dat een zwerfwolf in Zeewolde een schaap had doodgebeten. Deze wolf is doorgelopen naar België waar hij zich heeft gevestigd,
Omdat Flevoland nog geen wolvenplan heeft, heeft een schapenhouder niet vanzelf recht op schadevergoeding. Dat is in zo'n plan geregeld. De provincies werken aan een nieuw gezamenlijk Interprovinciaal Wolvenplan, dat naar verwachting dit najaar zal verschijnen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
11 uur geleden