Zwemtocht Schiedam stilgelegd wegens schending coronaregels
SCHIEDAM (ANP) - De zogenoemde Branders Zwemtocht in Schiedam, die zaterdagochtend begon, is al snel stilgelegd. Bij de start van de eerste groep zwemmers bleek dat een groot deel van de deelnemers zich niet aan de coronamaatregelen, zoals de 1,5 meter afstand, hield. Dat twitterde de gemeente.
De organisatie wist dit niet bij te sturen. In overleg met GGD en politie heeft burgemeester Cor Lamers besloten dat het onverantwoord was om het evenement verder te laten doorgaan.
De organisatie had wel allerlei maatregelen getroffen. Alleen deelnemers zonder klachten en met een geteste lichaamstemperatuur beneden de 38, mochten het met hekken omheinde evenemententerrein betreden.
De Schiedamse Branders Zwemtocht kan normaliter over verschillende afstanden worden gezwommen in de wateren in en bij Schiedam. Met de tocht wordt geld opgehaald voor Spieren voor Spieren. Alle kaartjes waren voor alle afstanden uitverkocht, staat op de site van de organisatie van het zwemevenement.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
14 uur geleden