Zwemtocht Schiedam stilgelegd wegens schending coronaregels
SCHIEDAM (ANP) - De zogenoemde Branders Zwemtocht in Schiedam, die zaterdagochtend begon, is al snel stilgelegd. Bij de start van de eerste groep zwemmers bleek dat een groot deel van de deelnemers zich niet aan de coronamaatregelen, zoals de 1,5 meter afstand, hield. Dat twitterde de gemeente.
De organisatie wist dit niet bij te sturen. In overleg met GGD en politie heeft burgemeester Cor Lamers besloten dat het onverantwoord was om het evenement verder te laten doorgaan.
De organisatie had wel allerlei maatregelen getroffen. Alleen deelnemers zonder klachten en met een geteste lichaamstemperatuur beneden de 38, mochten het met hekken omheinde evenemententerrein betreden.
De Schiedamse Branders Zwemtocht kan normaliter over verschillende afstanden worden gezwommen in de wateren in en bij Schiedam. Met de tocht wordt geld opgehaald voor Spieren voor Spieren. Alle kaartjes waren voor alle afstanden uitverkocht, staat op de site van de organisatie van het zwemevenement.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
7 uur geleden