Zwemstichting blij met hervatten zwemlessen
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Stichting Water- & Zwemveiligheid (NSWZ) is blij met het waarschijnlijk aanstaande kabinetsbesluit om de zwemlessen vanaf medio maart weer te hervatten. Veel kinderen hebben maanden geen zwemles gehad vanwege de coronamaatregelen.
Bronnen bevestigden zondag dat het kabinet maandag bekendmaakt dat de zwemlessen weer kunnen worden hervat. Shiva de Winter van de NSWZ vindt dat een goede stap. "Zwemlessen weer toestaan is geen versoepeling, zwemles is een noodzaak voor kinderen."
De NSWZ overlegt sinds twee weken met het Outbreak Management Team (OMT) om zwemlessen weer toe te staan. "We worden eindelijk serieus genomen", aldus De Winter. "Het is goed dat de zwemlessen eindelijk worden genoemd."
Volgens De Winter zijn de lessen van 300.000 kinderen stopgezet en wachten nog 200.000 kinderen tot ze kunnen beginnen. "Meerdere zwemscholen gaan ook extra lessen aanbieden. Vaak in de ochtend voor school, ook gaan de zwemlessen op sommige locaties in de zomer door." De zwemscholen hopen zo de achterstand in te lopen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Protect Ukraine heeft na de uitzending van Zomergasten met schrijver Tommy Wieringa 4 ton aan donaties ontvangen. Dat maakte de organisatie maandag bekend.
17 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het ziekenhuis Isala in Zwolle is paraat om gewonden op te vangen na het verkeersongeluk op de A28 bij Wezep (Gelderland). Dat laat een woordvoerster van het ziekenhuis weten.
27 minuten geledenWEZEP (ANP) - Er zijn acht gewonden naar het ziekenhuis gebracht na het ernstige ongeluk met een touringcar op de A28 bij Wezep. Daarnaast zijn er ook nog lichtgewonde slachtoffers, meldt de politie. Hoeveel dat er zijn, is nog niet bekend. In de touringcar zaten volgens de politie ongeveer vijftig mensen.
50 minuten geledenWEZEP (ANP) - Bij het ernstige ongeval op de A28 bij Wezep is een Oostenrijkse touringcar achterop een bedrijfsbus gereden, door de vangrail op de andere weghelft beland en daar in de berm op de zijkant terechtgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A28 blijft bij Wezep (Gelderland) naar verwachting tot na de avondspits in beide richtingen dicht, aldus de ANWB. Maandagochtend vroeg vond daar een ernstig ongeval plaats met een touringcar en een bestelbus. De touringcar is door de vangrail geschoten en op de andere weghelft beland.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Op de A28 bij Wezep (Gelderland) zijn maandagochtend vroeg meerdere gewonden gevallen bij een ongeluk met een touringcar en een bestelbus. In de bus zouden meer dan vijftig mensen hebben gezeten. Dat meldt de politie.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
17 uur geleden