Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemsters Toussaint en 'Kromo' winnen op slotdag OKT

Zwemsters Toussaint en 'Kromo' winnen op slotdag OKT

ROTTERDAM (ANP) - Zwemsters Kira Toussaint en Ranomi Kromowidjojo hebben het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam afgesloten met overwinningen op respectievelijk de 100 meter rugslag en de 50 meter vlinderslag.

Toussaint had in de ochtend haar Nederlands record op de 100 meter rugslag aangescherpt tot 58,91, ruim twee tienden sneller dan haar oude record, dat op 59,14 stond. In de finale in het Rie Mastenbroekbad in Rotterdam kwam ze tot 59,03. Maaike de Waard tikte als tweede aan in 1.00,09, waarmee ze voldeed aan de EK-limiet.

Kromowidjojo zwom met 25,32 op de 50 meter vlinderslag een nieuw persoonlijk record. Ze bleef wel boven het Nederlands record van 25,28 van Marleen Veldhuis. Dit nummer wordt niet gezwommen op de Olympische Spelen.

Estafette

De zwemmers van de 4x100 meter estafette kwamen in het afsluitende nummer tot 3.15,54. Het kwartet moet een goede tijd neerzetten om in aanmerking te komen voor de laatste vier startplekken voor de Olympische Spelen in Tokio. Nils Korstanje, Thom de Boer, Kyle Stolk en Stan Pijnenburg bleven een kleine seconde boven het Nederlands record.

De beste twaalf estafettes van de WK zwemmen van 2019 in Gwangju plaatsten zich automatisch voor Tokio. De resterende vier plekken worden in de komende maanden op basis van de snelste tijden verdeeld.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

3 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

6 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

12 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

13 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

13 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

14 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

14 uur geleden