Zwemsters Schouten en Toussaint snel in serie op EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Tes Schouten en Kira Toussaint hebben zich bij de Europese kampioenschappen overtuigend geplaatst voor de halve finales op respectievelijk de 200 meter schoolslag en de 50 meter rugslag. Beide zwemsters waren het snelst in de series. Op de 4x50 meter wisselslag waren Lotte Hosper, Anna van Droffelaar, Tessa Giele en Valerie van Roon nog net snel genoeg om zich als achtste land te kwalificeren voor de finale.
Schouten, woensdag goed voor brons op de 100 meter school, realiseerde een tijd van 2.20,38. Van Droffelaar bleef op dezelfde afstand steken in de series.
Toussaint, die de 100 meter vrije slag liet schieten, was met 26,15 de snelste in de halve finales op de 50 rug. Ook Giele (27,20, 11e) komt in de namiddag terug voor de halve finales. Hetzelfde geldt voor Thomas Jansen die zich met een tijd van 1.58,21 als vijftiende kwalificeerde voor de halve finales op de 200 wissel.
De estafettezwemsters op de 4x50 wissel kwamen tot een tijd van 1.48,57, net genoeg voor een vervolg in het afsluitende onderdeel van donderdag. Eerder komt Toussaint uit in de finale op de 200 meter rugslag en zwemmen Arno Kamminga en Caspar Corbeau om de medailles op de 100 meter school.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De vierde ronde op Wimbledon gaat dinsdag verder, nadat de partij tussen Alexander Zverev en Jiří Lehečka maandagavond om 22.55 uur (lokale tijd) werd stilgelegd vanwege de avondklok die om 23.00 uur ingaat. De Duitser Zverev stond op dat moment voor op de Tsjech: 6-4 7-5 3-3.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft de kwartfinales bereikt van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in de achtste finales met 1-0 van Portugal. Invaller Mikel Merino maakte in het volgepakte Dallas Stadium in de eerste minuut van de blessuretijd de winnende treffer.
7 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
13 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
13 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geleden