Zwemsters De Waard en Toussaint naar halve finale 100 rug
FUKUOKA (ANP) - Zwemsters Maaike de Waard en Kira Toussaint hebben zich bij de wereldkampioenschappen in Fukuoka geplaatst voor de halve finales van de 100 meter rug. De 26-jarige De Waard ging met een tijd van 59,89 als zevende door. Nederlands recordhoudster Toussaint kwalificeerde zich met de vijftiende tijd (1.00,46) op het nippertje. De beste zestien zwemsters uit de series mogen later deze maandag uitkomen in de halve eindstrijd.
De Waard was te spreken over haar tijd. "Dit is mijn eerste 59'er in de ochtend. Ik ben er tevreden mee. Om de finale te halen moet ik wel een stuk harder, ik hoop dat dit gaat lukken." De Waard richt zich met het oog op de Olympische Spelen sinds enige tijd volledig op de 100 meter rug. Eerder lag de focus op de 50 meter rug en vlinder. "Maar deze nummers zijn niet olympisch. Daarom heb ik het omgegooid en gaat het op de 100 rug steeds beter."
De 29-jarige Toussaint baalde van haar tijd. "Ik ben teleurgesteld over mijn race. Ik vind het meestal flauw om te zeggen, maar moet nu echt mijn race terugzien om te weten waar het mis is gegaan."
Toussaint traint sinds begin dit jaar in Spanje. Ze sloot zich aan bij de trainingsgroep van de Canadese coach Ben Titley na een verblijf in de Verenigde Staten. "Het is wel nog steeds wennen en ik heb een beetje een vervelende periode achter rug, waar ik niet over wil uitweiden. Maar ik heb wel goed kunnen trainen en dit WK was ook een piekmoment. Gelukkig heb ik in de halve finales nog een kans om het beter te doen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
16 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
22 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden