Zwemsters De Brouwer in Tokio naar finale bij duetten
TOKIO (ANP) - In het Tokyo Aquatics Centre hebben de synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer zich bij de duetten geplaatst voor de finale. Ze voldeden aan de eis, een plaats bij de beste twaalf na twee onderdelen. Op de technische oefening eindigden de tweelingzussen (22) op de negende plaats. Na twee onderdelen staan ze eveneens negende.
De Nederlandse score op de technische oefening was 87,2612. Noortje en Bregje de Brouwer waren een dag eerder op de vrije oefening als tiende geëindigd. Ze kwamen toen uit op een totaal van 88,1667.
"We zijn erg blij met het behalen van de finale", zeiden de zusjes naderhand. "We hadden zeker niet verwacht dat we dit met een negende plaats zouden doen. Ons doel is bereikt, maar we gaan nog een keer proberen te pieken en voor het allerbeste resultaat te gaan in een olympische finale."
Goed technisch niveau
Bondscoach Esther Jaumà: "Normaal zijn de zusjes erg constant in de techniek omdat ze een erg goed technisch niveau hebben. Vandaag, zelfs met een paar kleine foutjes in het gelijktijdig bewegen, voldeden ze aan mijn verwachtingen met een mooie en krachtige routine. Het hoge niveau van de uitvoering bracht ze in de finale."
Voor die olympische finale is inmiddels geloot. Eerst zijn de landen aan de beurt die tussen de zevende tot en met twaalfde plaats zijn geëindigd. Nederland start als derde. Daarna komen de zes best gekwalificeerde duetten in actie.
Binnen de Griekse afvaardiging was er sprake van een coronabesmetting. Ze kwamen daardoor niet meer in actie.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
5 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
14 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
16 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
17 uur geleden