Zwemsters De Brouwer in Tokio naar finale bij duetten
TOKIO (ANP) - In het Tokyo Aquatics Centre hebben de synchroonzwemsters Noortje en Bregje de Brouwer zich bij de duetten geplaatst voor de finale. Ze voldeden aan de eis, een plaats bij de beste twaalf na twee onderdelen. Op de technische oefening eindigden de tweelingzussen (22) op de negende plaats. Na twee onderdelen staan ze eveneens negende.
De Nederlandse score op de technische oefening was 87,2612. Noortje en Bregje de Brouwer waren een dag eerder op de vrije oefening als tiende geëindigd. Ze kwamen toen uit op een totaal van 88,1667.
"We zijn erg blij met het behalen van de finale", zeiden de zusjes naderhand. "We hadden zeker niet verwacht dat we dit met een negende plaats zouden doen. Ons doel is bereikt, maar we gaan nog een keer proberen te pieken en voor het allerbeste resultaat te gaan in een olympische finale."
Goed technisch niveau
Bondscoach Esther Jaumà: "Normaal zijn de zusjes erg constant in de techniek omdat ze een erg goed technisch niveau hebben. Vandaag, zelfs met een paar kleine foutjes in het gelijktijdig bewegen, voldeden ze aan mijn verwachtingen met een mooie en krachtige routine. Het hoge niveau van de uitvoering bracht ze in de finale."
Voor die olympische finale is inmiddels geloot. Eerst zijn de landen aan de beurt die tussen de zevende tot en met twaalfde plaats zijn geëindigd. Nederland start als derde. Daarna komen de zes best gekwalificeerde duetten in actie.
Binnen de Griekse afvaardiging was er sprake van een coronabesmetting. Ze kwamen daardoor niet meer in actie.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
16 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden