Zwemster Van Rouwendaal verdedigt Europese titel op 5 kilometer
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal gaat in het Lupameer nabij de Hongaarse hoofdstad Boedapest op jacht naar prolongatie van haar Europese titel op de 5 kilometer in het open water. De 27-jarige Van Rouwendaal was drie jaar geleden de beste bij de EK in Glasgow. Ze won toen ook de 10 kilometer en de landenwedstrijd en pakte zilver op de 25 kilometer.
Van Rouwendaal verdedigt komende zomer in Tokio haar olympische titel op de 10 kilometer, net als Ferry Weertman bij de mannen. Bij de EK in Boedapest komen de olympisch kampioenen donderdag in actie op die afstand. Weertman is net als Van Rouwendaal de regerend Europees kampioen op de 10 kilometer. EK-debutant Lars Bottelier doet ook mee aan de 10 kilometer en zwemt zondag als enige Nederlander ook nog de 25 kilometer. Volgende week wordt het langebaantoernooi gehouden in de Hongaarse stad.
Van Rouwendaal, die vorig jaar de Franse coach Philippe Lucas verruilde voor de Duitser Bernd Berkhahn, duikt om 11.00 uur het water van het Lupameer in voor de race over 5 kilometer.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
4 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
12 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden