Zwemster Van Rouwendaal verdedigt Europese titel op 5 kilometer
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal gaat in het Lupameer nabij de Hongaarse hoofdstad Boedapest op jacht naar prolongatie van haar Europese titel op de 5 kilometer in het open water. De 27-jarige Van Rouwendaal was drie jaar geleden de beste bij de EK in Glasgow. Ze won toen ook de 10 kilometer en de landenwedstrijd en pakte zilver op de 25 kilometer.
Van Rouwendaal verdedigt komende zomer in Tokio haar olympische titel op de 10 kilometer, net als Ferry Weertman bij de mannen. Bij de EK in Boedapest komen de olympisch kampioenen donderdag in actie op die afstand. Weertman is net als Van Rouwendaal de regerend Europees kampioen op de 10 kilometer. EK-debutant Lars Bottelier doet ook mee aan de 10 kilometer en zwemt zondag als enige Nederlander ook nog de 25 kilometer. Volgende week wordt het langebaantoernooi gehouden in de Hongaarse stad.
Van Rouwendaal, die vorig jaar de Franse coach Philippe Lucas verruilde voor de Duitser Bernd Berkhahn, duikt om 11.00 uur het water van het Lupameer in voor de race over 5 kilometer.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
9 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden