Zwemster Van Rouwendaal verdedigt Europese titel op 5 kilometer
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal gaat in het Lupameer nabij de Hongaarse hoofdstad Boedapest op jacht naar prolongatie van haar Europese titel op de 5 kilometer in het open water. De 27-jarige Van Rouwendaal was drie jaar geleden de beste bij de EK in Glasgow. Ze won toen ook de 10 kilometer en de landenwedstrijd en pakte zilver op de 25 kilometer.
Van Rouwendaal verdedigt komende zomer in Tokio haar olympische titel op de 10 kilometer, net als Ferry Weertman bij de mannen. Bij de EK in Boedapest komen de olympisch kampioenen donderdag in actie op die afstand. Weertman is net als Van Rouwendaal de regerend Europees kampioen op de 10 kilometer. EK-debutant Lars Bottelier doet ook mee aan de 10 kilometer en zwemt zondag als enige Nederlander ook nog de 25 kilometer. Volgende week wordt het langebaantoernooi gehouden in de Hongaarse stad.
Van Rouwendaal, die vorig jaar de Franse coach Philippe Lucas verruilde voor de Duitser Bernd Berkhahn, duikt om 11.00 uur het water van het Lupameer in voor de race over 5 kilometer.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
10 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
10 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
12 uur geleden