Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Van Roon voelt zich bestolen van olympisch ticket

Zwemster Van Roon voelt zich bestolen van olympisch ticket

EINDHOVEN (ANP) - Voor zwemster Valerie van Roon voelt het alsof ze is bestolen van een olympisch ticket. Dat zei de 22-jarige zwemster na de finale van de 50 meter vrije slag bij het kwalificatietoernooi in Eindhoven. "Ik had me volgens alle regels en reglementen gekwalificeerd, ik heb negatieve testen gehad en in quarantaine gezeten. Alles volgens de regels. Uiteindelijk is dat olympische ticket uit mijn handen gerukt door juridische procedures. Dat is hoe het is", zei Van Roon, vechtend tegen de tranen.

De jonge zwemster vierde begin december in Rotterdam feest toen ze zich met een tijd 24,63 seconden plaatste voor de Spelen. Van Roon zou samen met Ranomi Kromowidjojo in Tokio in actie komen op dit nummer, tot een juridische strijd begon. Femke Heemskerk ontbrak namelijk in Rotterdam omdat ze in quarantaine zat vanwege een positieve coronatest van haar man. Ze eiste een herkansing en haalde uiteindelijk via een tuchtzaak haar gelijk. Een compromis volgde: beide zwemsters kregen in Eindhoven nog een kans om hun tijd te verbeteren.

"Ik werd betrokken bij iets waar ik nooit bij betrokken had mogen worden", aldus Van Roon. "Het was: joh, los jij het maar op. Ik moest de kastanjes uit het vuur halen voor alle partijen. Ik had twee keuzes, beide waren heel vervelend, dus wat moet je dan kiezen? Het was altijd in mijn nadeel. Als ik niet akkoord was gegaan met deze oplossing, dan had ik daar nog maanden mee gezeten. Het is na een paar heel vervelende maanden heel zuur om met niets in je handen te staan. Dat is aan een paar partijen te wijten. Ik heb geen zin om hier verder een juridische strijd over te voeren. Maar het is een feit dat de KNZB in de eerste plaats de reglementen niet goed heeft opgeschreven."

Tranen

Van Roon zag Heemskerk vrijdagochtend in de series met 24,28 ruim onder haar 24,63 duiken. Het gebeurde vlak voordat ze zelf het water in moest. "Ja, natuurlijk kreeg ik dat mee. Hoe kan je dat niet mee krijgen als het door het hele stadion wordt geroepen? Maar ik moest gewoon mijn eigen race zwemmen. Het blijft één baantje. Ik heb dat baantje al honderden, duizenden keren gedaan. Ook richting de finale wist ik dat ik nog een kans had. Er was nog niets verloren. Als je een baan hebt, heb je een kans."

Van Roon kwam echter niet verder dan 24,85 (series) en 24,84 (finale). Haar olympische droom eindigde daardoor langs de rand van het zwembad in Eindhoven in tranen.

Meer uit Sport

Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

2 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

2 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

3 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

7 uur geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

22 uur geleden
Rechter keurde nachtelijke dopingcontroles in de Tour goed

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.

1 dag geleden