Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Van Roon voelt zich bestolen van olympisch ticket

Zwemster Van Roon voelt zich bestolen van olympisch ticket

EINDHOVEN (ANP) - Voor zwemster Valerie van Roon voelt het alsof ze is bestolen van een olympisch ticket. Dat zei de 22-jarige zwemster na de finale van de 50 meter vrije slag bij het kwalificatietoernooi in Eindhoven. "Ik had me volgens alle regels en reglementen gekwalificeerd, ik heb negatieve testen gehad en in quarantaine gezeten. Alles volgens de regels. Uiteindelijk is dat olympische ticket uit mijn handen gerukt door juridische procedures. Dat is hoe het is", zei Van Roon, vechtend tegen de tranen.

De jonge zwemster vierde begin december in Rotterdam feest toen ze zich met een tijd 24,63 seconden plaatste voor de Spelen. Van Roon zou samen met Ranomi Kromowidjojo in Tokio in actie komen op dit nummer, tot een juridische strijd begon. Femke Heemskerk ontbrak namelijk in Rotterdam omdat ze in quarantaine zat vanwege een positieve coronatest van haar man. Ze eiste een herkansing en haalde uiteindelijk via een tuchtzaak haar gelijk. Een compromis volgde: beide zwemsters kregen in Eindhoven nog een kans om hun tijd te verbeteren.

"Ik werd betrokken bij iets waar ik nooit bij betrokken had mogen worden", aldus Van Roon. "Het was: joh, los jij het maar op. Ik moest de kastanjes uit het vuur halen voor alle partijen. Ik had twee keuzes, beide waren heel vervelend, dus wat moet je dan kiezen? Het was altijd in mijn nadeel. Als ik niet akkoord was gegaan met deze oplossing, dan had ik daar nog maanden mee gezeten. Het is na een paar heel vervelende maanden heel zuur om met niets in je handen te staan. Dat is aan een paar partijen te wijten. Ik heb geen zin om hier verder een juridische strijd over te voeren. Maar het is een feit dat de KNZB in de eerste plaats de reglementen niet goed heeft opgeschreven."

Tranen

Van Roon zag Heemskerk vrijdagochtend in de series met 24,28 ruim onder haar 24,63 duiken. Het gebeurde vlak voordat ze zelf het water in moest. "Ja, natuurlijk kreeg ik dat mee. Hoe kan je dat niet mee krijgen als het door het hele stadion wordt geroepen? Maar ik moest gewoon mijn eigen race zwemmen. Het blijft één baantje. Ik heb dat baantje al honderden, duizenden keren gedaan. Ook richting de finale wist ik dat ik nog een kans had. Er was nog niets verloren. Als je een baan hebt, heb je een kans."

Van Roon kwam echter niet verder dan 24,85 (series) en 24,84 (finale). Haar olympische droom eindigde daardoor langs de rand van het zwembad in Eindhoven in tranen.

Meer uit Sport

Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

2 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

3 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

4 uur geleden
Skupski en Harrison winnen dubbelspel op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.

5 uur geleden
Trump kondigt IndyCar-race in centrum van Washington aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

17 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

20 uur geleden