Zwemster Toussaint wint ook in Kazan 200 meter rugslag
KAZAN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft na Berlijn, Boedapest en Doha ook bij de FINA World Cup in Kazan de 200 meter rugslag gewonnen. Na de 50 meter rugslag betekende dat de tweede succesvolle serie voor haar. Met 2.03,51 bleef ze de Russische Daria Oestinova (2.07,20) ruim voor.
"Dat was mijn elfde goud in de World Cup. Ik heb goede races laten zien en ga nu even een dagje rust nemen", sprak Toussaint. "Dinsdag gaan we hier weer verder met het EK."
Arno Kamminga werd tweede op de 200 meter schoolslag (2.02,13). De Japanner Dailya Seto was de snelste (2.01,49). "Het was een prima World Cupserie voor mij met acht keer goud. En zeker een mooie opmaat naar het EK.’’ Jesse Puts werd zesde op de 50 meter vlinderslag (22,80).
De World Cup-wedstrijden in Kazan leverden voor Toussaint, op basis van de toegekende FINA-punten, de tweede plaats op bij de vrouwen. De Autralische Emma McKeon was de beste en Maria Ugolkova uit Zwitserland werd derde. In het totaal klassement na de wedstrijden in Berlijn, Boedapest, Doha en Kazan werd Toussaint tweede achter de McKeon, maar voor de Australische Madison Wilson. Arno Kamminga werd overall derde.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
43 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
8 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden