Zwemster Toussaint wint ook in Kazan 200 meter rugslag
KAZAN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft na Berlijn, Boedapest en Doha ook bij de FINA World Cup in Kazan de 200 meter rugslag gewonnen. Na de 50 meter rugslag betekende dat de tweede succesvolle serie voor haar. Met 2.03,51 bleef ze de Russische Daria Oestinova (2.07,20) ruim voor.
"Dat was mijn elfde goud in de World Cup. Ik heb goede races laten zien en ga nu even een dagje rust nemen", sprak Toussaint. "Dinsdag gaan we hier weer verder met het EK."
Arno Kamminga werd tweede op de 200 meter schoolslag (2.02,13). De Japanner Dailya Seto was de snelste (2.01,49). "Het was een prima World Cupserie voor mij met acht keer goud. En zeker een mooie opmaat naar het EK.’’ Jesse Puts werd zesde op de 50 meter vlinderslag (22,80).
De World Cup-wedstrijden in Kazan leverden voor Toussaint, op basis van de toegekende FINA-punten, de tweede plaats op bij de vrouwen. De Autralische Emma McKeon was de beste en Maria Ugolkova uit Zwitserland werd derde. In het totaal klassement na de wedstrijden in Berlijn, Boedapest, Doha en Kazan werd Toussaint tweede achter de McKeon, maar voor de Australische Madison Wilson. Arno Kamminga werd overall derde.
Meer uit Sport
TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
35 minuten geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
13 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
21 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
21 uur geleden