Zwemster Toussaint voor het eerst onder 59 seconden op 100 rug
ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam ook haar Nederlands record op de 100 meter rugslag aangescherpt. De 26-jarige Toussaint dook in de series voor het eerst onder de 59 seconden. Ze tikte aan in 58,91, ruim twee tienden sneller dan haar oude record dat op 59,14 stond. Twee dagen eerder scherpte Toussaint haar Nederlandse record op de 50 rug tot twee keer toe aan, tot 27,37.
Dit jaar waren alleen drie Amerikaanse zwemsters op deze afstand sneller dan Toussaint. De 18-jarige Regan Smith staat op eenzame hoogte op de 100 rug. Smith zette vorig jaar het wereldrecord op 57,57 en heeft met 58,18 de beste tijd van dit seizoen op haar naam staan.
Toussaint had op de 100 rug al een startbewijs voor de Olympische Spelen op zak. Ze zwom vorige maand bij de International Swimming League in Boedapest een wereldrecord kortebaan op de 50 meter rugslag (25,60).
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geleden