Zwemster Toussaint voor het eerst onder 59 seconden op 100 rug
ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam ook haar Nederlands record op de 100 meter rugslag aangescherpt. De 26-jarige Toussaint dook in de series voor het eerst onder de 59 seconden. Ze tikte aan in 58,91, ruim twee tienden sneller dan haar oude record dat op 59,14 stond. Twee dagen eerder scherpte Toussaint haar Nederlandse record op de 50 rug tot twee keer toe aan, tot 27,37.
Dit jaar waren alleen drie Amerikaanse zwemsters op deze afstand sneller dan Toussaint. De 18-jarige Regan Smith staat op eenzame hoogte op de 100 rug. Smith zette vorig jaar het wereldrecord op 57,57 en heeft met 58,18 de beste tijd van dit seizoen op haar naam staan.
Toussaint had op de 100 rug al een startbewijs voor de Olympische Spelen op zak. Ze zwom vorige maand bij de International Swimming League in Boedapest een wereldrecord kortebaan op de 50 meter rugslag (25,60).
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
14 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden