Zwemster Toussaint verliest zilver: dit voelt heel oneerlijk
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Kira Toussaint zat al klaar voor de prijzenuitreiking toen ze hoorde dat ze de EK-finale van de 100 meter rugslag opnieuw moest gaan zwemmen. Toussaint, die in eerste instantie zilver had gepakt, greep twee uur later net naast een medaille: vierde. "Dit voelt wel heel oneerlijk", zei de de Europees kampioene op de 50 rug bij de NOS.
Toussaint dacht haar derde zilveren medaille van deze week in Boedapest te gaan ophalen. De Zweedse zwembond diende echter een protest in tegen de uitslag, omdat het startsignaal had gehaperd. "Ik zat al bij de prijsuitreiking toen ze kwamen vertellen dat het niet doorging. Een halve minuut later hoorden we dat we opnieuw gingen zwemmen. Het zou direct zijn. Maar ik had geen wedstrijdpak meer aan en ben snel teruggelopen om zo'n pak aan te trekken."
Toen Toussaint zich opnieuw in het pak had gewurmd, hoorde ze dat de finale pas aan het einde van de avond zou worden overgezwommen. "Ik ben toen maar gaan uitzwemmen in mijn racepak. Maar het is heel onhandig om zo'n nat pak lang aan te houden. Iemand is teruggegaan naar het hotel om een droog pak te halen. Het was chaos en stress."
Mentaal herpakken
Toussaint moest zich mentaal herpakken. "Op een gegeven moment dacht ik: kom maar op, we gaan weer zwemmen. Ik had er wel begrip voor dat de finale werd overgezwommen, want ik had zelf ook last van dat haperende startsignaal. Wij hebben geprobeerd om de race naar zaterdag te verplaatsen, maar dat wilde de rest niet omdat dan weer de 200 rugcrawl op het programma staat."
Juist één van de specialisten op die langere afstand, de Italiaanse Margherita Panziera, zwom in de tweede finale over 100 meter achter de wederom ongenaakbare Schotse Kathleen Dawson naar het zilver. "Ze zei aan de finish tegen me: het spijt me, dit is zo oneerlijk. Heel lief, maar daar heb ik niet zoveel aan natuurlijk", aldus Toussaint, die de avond voor haar 27e verjaardag haar gewenste cadeautje in de vorm van een medaille door haar vingers zag glippen. "Maar zondag sta ik er weer bij de estafette op de 4x100 wissel."
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
1 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
21 uur geleden