Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Toussaint verliest zilver: dit voelt heel oneerlijk

Zwemster Toussaint verliest zilver: dit voelt heel oneerlijk

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Kira Toussaint zat al klaar voor de prijzenuitreiking toen ze hoorde dat ze de EK-finale van de 100 meter rugslag opnieuw moest gaan zwemmen. Toussaint, die in eerste instantie zilver had gepakt, greep twee uur later net naast een medaille: vierde. "Dit voelt wel heel oneerlijk", zei de de Europees kampioene op de 50 rug bij de NOS.

Toussaint dacht haar derde zilveren medaille van deze week in Boedapest te gaan ophalen. De Zweedse zwembond diende echter een protest in tegen de uitslag, omdat het startsignaal had gehaperd. "Ik zat al bij de prijsuitreiking toen ze kwamen vertellen dat het niet doorging. Een halve minuut later hoorden we dat we opnieuw gingen zwemmen. Het zou direct zijn. Maar ik had geen wedstrijdpak meer aan en ben snel teruggelopen om zo'n pak aan te trekken."

Toen Toussaint zich opnieuw in het pak had gewurmd, hoorde ze dat de finale pas aan het einde van de avond zou worden overgezwommen. "Ik ben toen maar gaan uitzwemmen in mijn racepak. Maar het is heel onhandig om zo'n nat pak lang aan te houden. Iemand is teruggegaan naar het hotel om een droog pak te halen. Het was chaos en stress."

Mentaal herpakken

Toussaint moest zich mentaal herpakken. "Op een gegeven moment dacht ik: kom maar op, we gaan weer zwemmen. Ik had er wel begrip voor dat de finale werd overgezwommen, want ik had zelf ook last van dat haperende startsignaal. Wij hebben geprobeerd om de race naar zaterdag te verplaatsen, maar dat wilde de rest niet omdat dan weer de 200 rugcrawl op het programma staat."

Juist één van de specialisten op die langere afstand, de Italiaanse Margherita Panziera, zwom in de tweede finale over 100 meter achter de wederom ongenaakbare Schotse Kathleen Dawson naar het zilver. "Ze zei aan de finish tegen me: het spijt me, dit is zo oneerlijk. Heel lief, maar daar heb ik niet zoveel aan natuurlijk", aldus Toussaint, die de avond voor haar 27e verjaardag haar gewenste cadeautje in de vorm van een medaille door haar vingers zag glippen. "Maar zondag sta ik er weer bij de estafette op de 4x100 wissel."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

3 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

4 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

5 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

5 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

5 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

6 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

6 uur geleden