Zwemster Toussaint pakt zilver, maar EK-finale 100 rug moet over
BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint dacht vrijdagavond weer een medaille te hebben gepakt bij de EK in Boedapest, maar de finale van de 100 meter rugslag moet opnieuw worden gezwommen. De Zweedse zwembond had protest aangetekend omdat er iets mis was gegaan met het startsignaal, iets waar vooral de Zweedse Louise Hansson last van had bij de start.
Hansson bleef in baan 8 aanvankelijk aan het startblok hangen, terwijl de zeven andere zwemsters al van start gingen. De Zweedse keek even verbaasd om zich heen en dook daarna alsnog het water in. Ze eindigde vanzelfsprekend als laatste.
De organisatie besloot de uitslag ongeldig te verklaren en de finale later op de avond, om 20.45 uur, opnieuw te laten zwemmen. De Nederlandse bond KNZB stelde voor om de finale naar zaterdag te verplaatsen, maar dan staat ook de 200 meter rugslag op het programma. Daarom wordt de finale nog dezelfde avond opnieuw gezwommen.
Verwarring
Toussaint had achter de Schotse Kathleen Dawson (58,18) als tweede aangetikt in 59,02 seconden en dacht haar derde zilveren medaille van deze week in ontvangst te mogen nemen. De 26-jarige Noord-Hollandse zei, nadat ze het water uit was gekomen, al dat er wat verwarring was geweest bij de start. "Ik ben natuurlijk heel blij met zilver, maar de start was heel raar. Ik weet niet of het startsysteem kapot was of zoiets, ik wist niet eens zeker of we wel mochten vertrekken", aldus Toussaint, die tijdens de onderwaterfase om zich heen keek en zag dat de zwemsters om haar heen ook het water in waren gedoken.
De verwarring leidde bij Toussaint wel tot een moeizame race en een ietwat tegenvallende tijd, ruim boven haar Nederlands record van 58,65. Toussaint veroverde eerder deze week goud op de 50 rug, voor Dawson (zilver) en Maaike de Waard (brons). De Waard deed mee aan de finale van de 100 meter, waar ze op de gedeelde zesde plek eindigde in 1.00,33.
Toussaint pakte deze week ook zilver met de estafetteploegen op de 4x100 vrij en 4x100 wissel (gemengd).
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
1 dag geleden