Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Toussaint pakt zilver, maar EK-finale 100 rug moet over

Zwemster Toussaint pakt zilver, maar EK-finale 100 rug moet over

BOEDAPEST (ANP) - Kira Toussaint dacht vrijdagavond weer een medaille te hebben gepakt bij de EK in Boedapest, maar de finale van de 100 meter rugslag moet opnieuw worden gezwommen. De Zweedse zwembond had protest aangetekend omdat er iets mis was gegaan met het startsignaal, iets waar vooral de Zweedse Louise Hansson last van had bij de start.

Hansson bleef in baan 8 aanvankelijk aan het startblok hangen, terwijl de zeven andere zwemsters al van start gingen. De Zweedse keek even verbaasd om zich heen en dook daarna alsnog het water in. Ze eindigde vanzelfsprekend als laatste.

De organisatie besloot de uitslag ongeldig te verklaren en de finale later op de avond, om 20.45 uur, opnieuw te laten zwemmen. De Nederlandse bond KNZB stelde voor om de finale naar zaterdag te verplaatsen, maar dan staat ook de 200 meter rugslag op het programma. Daarom wordt de finale nog dezelfde avond opnieuw gezwommen.

Verwarring

Toussaint had achter de Schotse Kathleen Dawson (58,18) als tweede aangetikt in 59,02 seconden en dacht haar derde zilveren medaille van deze week in ontvangst te mogen nemen. De 26-jarige Noord-Hollandse zei, nadat ze het water uit was gekomen, al dat er wat verwarring was geweest bij de start. "Ik ben natuurlijk heel blij met zilver, maar de start was heel raar. Ik weet niet of het startsysteem kapot was of zoiets, ik wist niet eens zeker of we wel mochten vertrekken", aldus Toussaint, die tijdens de onderwaterfase om zich heen keek en zag dat de zwemsters om haar heen ook het water in waren gedoken.

De verwarring leidde bij Toussaint wel tot een moeizame race en een ietwat tegenvallende tijd, ruim boven haar Nederlands record van 58,65. Toussaint veroverde eerder deze week goud op de 50 rug, voor Dawson (zilver) en Maaike de Waard (brons). De Waard deed mee aan de finale van de 100 meter, waar ze op de gedeelde zesde plek eindigde in 1.00,33.

Toussaint pakte deze week ook zilver met de estafetteploegen op de 4x100 vrij en 4x100 wissel (gemengd).

Meer uit Sport

Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

1 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

14 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

14 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

14 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

19 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

23 uur geleden