Zwemster Toussaint ook in wereldbeker Doha snelste op 200 rugslag
DOHA (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft ook bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha de 200 meter rugslag gewonnen. De Nederlandse was eerder de snelste in Berlijn en Boedapest. In Doha klokte ze 2.02,12 en bleef daarmee een fractie van een seconde verwijderd van haar Nederlands record (2.02,09), dat ze in Boedapest zwom.
Arno Kamminga tikte als tweede aan op de 200 meter schoolslag in een tijd van 2.02,05. Alleen de Japanner Dalya Seto (2.01,65) was sneller. Na 150 meter lag de Katwijker nog aan de leiding, maar in de laatste twee banen kwam Seto nog over Kamminga heen. Eerder was de tweevoudig winnaar van olympisch zilver wel de snelste op de 50 en 100 meter schoolslag in Doha.
Ranomi Kromowidjojo eindigde als vierde op de 100 meter vrije slag in 52,22. De Australische Emma McKeon won in een tijd van 51,15. Jesse Puts werd vijfde op de 50 meter vlinderslag (22,94).
De volgende wereldbeker is komende week het Russische Kazan. Daar zijn de wedstrijden op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober. Aansluitend zijn in datzelfde Kazan van 2 tot en met 7 november de Europees kampioenschappen kortebaan. De Nederlandse ploeg doet daar mee met twintig zwemmers.
Meer uit Sport
RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
22 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geleden