Zwemster Toussaint ook in wereldbeker Doha snelste op 200 rugslag
DOHA (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft ook bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha de 200 meter rugslag gewonnen. De Nederlandse was eerder de snelste in Berlijn en Boedapest. In Doha klokte ze 2.02,12 en bleef daarmee een fractie van een seconde verwijderd van haar Nederlands record (2.02,09), dat ze in Boedapest zwom.
Arno Kamminga tikte als tweede aan op de 200 meter schoolslag in een tijd van 2.02,05. Alleen de Japanner Dalya Seto (2.01,65) was sneller. Na 150 meter lag de Katwijker nog aan de leiding, maar in de laatste twee banen kwam Seto nog over Kamminga heen. Eerder was de tweevoudig winnaar van olympisch zilver wel de snelste op de 50 en 100 meter schoolslag in Doha.
Ranomi Kromowidjojo eindigde als vierde op de 100 meter vrije slag in 52,22. De Australische Emma McKeon won in een tijd van 51,15. Jesse Puts werd vijfde op de 50 meter vlinderslag (22,94).
De volgende wereldbeker is komende week het Russische Kazan. Daar zijn de wedstrijden op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober. Aansluitend zijn in datzelfde Kazan van 2 tot en met 7 november de Europees kampioenschappen kortebaan. De Nederlandse ploeg doet daar mee met twintig zwemmers.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
44 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
4 uur geleden