Zwemster Toussaint ook in wereldbeker Doha snelste op 200 rugslag
DOHA (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft ook bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha de 200 meter rugslag gewonnen. De Nederlandse was eerder de snelste in Berlijn en Boedapest. In Doha klokte ze 2.02,12 en bleef daarmee een fractie van een seconde verwijderd van haar Nederlands record (2.02,09), dat ze in Boedapest zwom.
Arno Kamminga tikte als tweede aan op de 200 meter schoolslag in een tijd van 2.02,05. Alleen de Japanner Dalya Seto (2.01,65) was sneller. Na 150 meter lag de Katwijker nog aan de leiding, maar in de laatste twee banen kwam Seto nog over Kamminga heen. Eerder was de tweevoudig winnaar van olympisch zilver wel de snelste op de 50 en 100 meter schoolslag in Doha.
Ranomi Kromowidjojo eindigde als vierde op de 100 meter vrije slag in 52,22. De Australische Emma McKeon won in een tijd van 51,15. Jesse Puts werd vijfde op de 50 meter vlinderslag (22,94).
De volgende wereldbeker is komende week het Russische Kazan. Daar zijn de wedstrijden op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober. Aansluitend zijn in datzelfde Kazan van 2 tot en met 7 november de Europees kampioenschappen kortebaan. De Nederlandse ploeg doet daar mee met twintig zwemmers.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
12 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
1 dag geleden