Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Toussaint ondanks mislukte aantik naar finale 100 rug

Zwemster Toussaint ondanks mislukte aantik naar finale 100 rug

TOKIO (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft op de Olympische Spelen de finale gehaald van de 100 meter rugslag. De 27-jarige Toussaint plaatste zich met een tijd van 59,09 seconden als zevende voor de finale van dinsdagochtend. De houdster van het Nederlands record (58,65) kon zich op het einde van haar race zelfs een foutje permitteren.

"Wat deed ik eigenlijk, ik weet het niet eens precies", aldus Toussaint, die al een paar meter voor de muur dacht dat ze er was en daardoor een flink stuk moest 'uitdrijven' richting de aantikplaat. "Ik finishte volgens mij een slag te vroeg. Maar ah joh, ik zit erin. In de finale heb ik niets te verliezen. Ik lig in baan 1, ik ga er gewoon voor."

Een medaille lijkt buiten bereik te liggen voor Toussaint. De Amerikaanse Regan Smith was in de halve finales de snelste in 57,86, een nieuw olympisch record. De Canadese Kylie Masse (58,09) en wereldrecordhoudster Kaylee McKeown uit Australië (58,11) zwommen ook aanzienlijk sneller dan Toussaint ooit gedaan heeft.

"Na de eerste halve finale heb ik bewust niet gekeken naar de tijden. Iedereen deed dat, maar ik wilde het niet weten. Ik was alleen met mijn eigen race bezig", aldus Toussaint. "De finale halen was het doel." Maaike de Waard redde het niet. Met 1.00,49 eindigde ze als laatste in de halve finales.

Kamminga

Toussaint zag een half uur voor haar race Arno Kamminga, met wie ze in Amsterdam traint onder coach Mark Faber, zilver pakken op de 100 meter schoolslag. "Heel knap. Ik heb die race in onze 'woonkamer' in het zwembad gekeken. Een supermooie race, hij maakte het Peaty lastig. Ik denk dat niemand twee jaar geleden had gedacht dat Peaty het ooit lastig zou krijgen."

Meer uit Sport

Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

2 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

5 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

8 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

22 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

22 uur geleden