Zwemster Toussaint ondanks mislukte aantik naar finale 100 rug
TOKIO (ANP) - Zwemster Kira Toussaint heeft op de Olympische Spelen de finale gehaald van de 100 meter rugslag. De 27-jarige Toussaint plaatste zich met een tijd van 59,09 seconden als zevende voor de finale van dinsdagochtend. De houdster van het Nederlands record (58,65) kon zich op het einde van haar race zelfs een foutje permitteren.
"Wat deed ik eigenlijk, ik weet het niet eens precies", aldus Toussaint, die al een paar meter voor de muur dacht dat ze er was en daardoor een flink stuk moest 'uitdrijven' richting de aantikplaat. "Ik finishte volgens mij een slag te vroeg. Maar ah joh, ik zit erin. In de finale heb ik niets te verliezen. Ik lig in baan 1, ik ga er gewoon voor."
Een medaille lijkt buiten bereik te liggen voor Toussaint. De Amerikaanse Regan Smith was in de halve finales de snelste in 57,86, een nieuw olympisch record. De Canadese Kylie Masse (58,09) en wereldrecordhoudster Kaylee McKeown uit Australië (58,11) zwommen ook aanzienlijk sneller dan Toussaint ooit gedaan heeft.
"Na de eerste halve finale heb ik bewust niet gekeken naar de tijden. Iedereen deed dat, maar ik wilde het niet weten. Ik was alleen met mijn eigen race bezig", aldus Toussaint. "De finale halen was het doel." Maaike de Waard redde het niet. Met 1.00,49 eindigde ze als laatste in de halve finales.
Kamminga
Toussaint zag een half uur voor haar race Arno Kamminga, met wie ze in Amsterdam traint onder coach Mark Faber, zilver pakken op de 100 meter schoolslag. "Heel knap. Ik heb die race in onze 'woonkamer' in het zwembad gekeken. Een supermooie race, hij maakte het Peaty lastig. Ik denk dat niemand twee jaar geleden had gedacht dat Peaty het ooit lastig zou krijgen."
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
18 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
19 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
20 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
21 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
21 uur geleden