Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Toussaint gaat 'trainen, trainen, trainen' richting 2024

Zwemster Toussaint gaat 'trainen, trainen, trainen' richting 2024

TOKIO (ANP) - Alles of niets. Met die instelling ging zwemster Kira Toussaint de olympische finale van de 100 meter rugslag in. Het werd 'niets', zevende op ruim een seconde van de medailles. "Maar dit was pas mijn eerste individuele finale op mondiaal niveau op de 100 rug. Het is trainen, trainen, trainen om heel veel inhoud te krijgen voor die tweede 50 meter", zei Toussaint, die als zevende aantikte in 59,11 seconden.

De 27-jarige rugslagspecialiste had als doel om de finale in Tokio te halen. Dat lukte, waarmee ze haar moeder Jolanda de Rover opvolgde. Die pakte op de Spelen van 1984 in Los Angeles brons op de 100 rug en goud op de 200 rug. Toussaint, de Europees kampioene op de niet-olympische 50 rug, kon naar eigen zeggen de finale in baan 1 vrijuit zwemmen. "Ik was vooraf heel relaxed, ik had niets te verliezen. Ik heb gegokt door zo hard mogelijk weg te gaan en dan te kijken waar het schip zou stranden."

Dat werd dus de zevende plaats, bijna een halve seconde boven het Nederlands record van 58,65 dat ze eerder dit jaar klokte. Met die tijd was ze in de olympische finale zesde geworden. "Vijf jaar geleden won je in Rio met 58,8 een bronzen medaille, nu moest je 58,0 zwemmen. Het niveau is gigantisch omhoog gegaan. Ik ga harder, maar de rest van de wereld ook", aldus Toussaint, die nog genoeg ruimte voor verbetering ziet.

Inhoud

Voor haar gevoel staat ze pas aan het begin van haar carrière. "Ik ben eind 2017 afgestudeerd en naar Nederland verhuisd. Toen begon het pas een beetje. Na die zogenaamde dopingaffaire is het besef gekomen dat dit het allermooiste is, dat ik dit het leukste vind om te doen. Nu kan ik zwemmen, over vijf of tien jaar niet meer. Ook al ben ik relatief 'oud', ik heb het idee dat ik pas aan het begin van mijn carrière sta."

Om over drie jaar op de Spelen van Parijs wél mee te kunnen doen om de medailles, weet Toussaint dat ze aan haar inhoud moet werken. "Finales moet je ook leren zwemmen. Ik moet sowieso zorgen dat ik standaard bij de beste acht hoor op de 100 rug. Van al deze meiden ben ik de snelste over 50 meter, dat is het probleem niet. Maar ik moet het ook die tweede 50 meter volhouden. Dat is trainen, trainen, trainen."

Toussaint geniet volop van de Spelen, ook al zijn ze vanwege alle coronamaatregelen heel anders dan anders. Het keycord waaraan haar accreditatie hangt, zit vol met zogeheten pinnetjes. Het is een olympische traditie dat sporters, journalisten en toeschouwers die speldjes ruilen met mensen uit andere landen. "Het is jammer dat je niet met zwemmers van andere landen kan eten in het olympisch dorp. Maar op deze manier heb je, weliswaar met een mondkapje op, toch een beetje interactie met andere mensen dan alleen je eigen teamgenoten."

Meer uit Sport

MotoGP stelt race in Qatar uit om conflict in Midden-Oosten

MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.

1 uur geleden
Verstappen: ik kan voortaan beter als laatste beginnen

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.

2 uur geleden
Antonelli slaagt in missie: Italië terug aan top Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."

2 uur geleden
Bunschoten-Vos en Kampschreur dragen vlag bij sluitingsceremonie

CORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.

2 uur geleden
Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

4 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

4 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

4 uur geleden