Zwemster Toussaint gaat in Spanje trainen onder Canadese coach
AMSTERDAM (ANP) - Zwemster Kira Toussaint verhuist van de Verenigde Staten naar Spanje. De 28-jarige rugslagspecialiste sluit in Catalonië aan bij de trainingsgroep van de Canadese coach Ben Titley. Toussaint verliet vorig jaar het nationale trainingscentrum in Amsterdam, waar ze vijf succesvolle jaren had gehad onder de huidige bondscoach Mark Faber, en trok naar de VS.
"Ik was toe aan nieuwe prikkels. Ik had eigenlijk voor ogen dat ik tot de Spelen van Parijs in Amerika zou blijven, maar ik vond het toch veel te ver van huis", zei Toussaint bij de NOS. "Het was toch niet helemaal mijn plek."
De afgelopen weken trainde ze in Spanje al mee bij de groep van Titley, waartoe onder anderen de Canadese Kylie Masse behoort. Masse pakte bij de Olympische Spelen van Tokio zilver op de 100 meter rugslag. Toussaint tikte in die olympische finale als zevende aan.
Toussaint over Masse
"We kennen elkaar al jaren en kunnen het goed met elkaar vinden", aldus de houdster van het Nederlands record op de 50 en 100 rug. "Kylie is een heel grote concurrent van me. Ik denk dat het voor mij heel goed is om met haar te trainen en iedere dag tegen haar te kunnen racen. De afgelopen weken ben ik er door haar flink afgezwommen. Dat is voor mij een flinke stimulans. Ik ben voor een zwemster niet oud, maar je ziet in het zwemmen toch veel mensen die jonger zijn dan ik. Ik wil heel graag persoonlijke records zwemmen en ik geloof er heilig in dat ik dat kan. Een pr in de olympische finale in Parijs en dan het liefste het podium op, dat zou heel mooi zijn."
Toussaint werd in 2021 Europees kampioene op de 50 meter rugslag.
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
3 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
6 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
6 uur geleden