Zwemster Steenbergen ziet mondiale potentie in jong estafetteteam
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen ziet veel potentie in de estafetteploeg op de 4x200 meter vrije slag. Het jonge Nederlandse kwartet, waarin Steenbergen met haar 22 jaar de oudste is, pakte bij de EK in Rome heel verrassend goud op dit onderdeel. Dat betekende een primeur voor Oranje.
"We hebben nu vier meiden die heel goed zijn op de 200 vrij", zegt Steenbergen. "Janna van Kooten is pas 17 jaar, ik ben met 22 jaar de oudste. We zijn nog lang niet uitgegroeid. Er zit heel veel rek in deze ploeg. Die onderlinge concurrentie geeft een extra zetje, iedereen wil de beste zijn. Als we allemaal blijven doorgroeien, dan zit hier iets heel moois in. Volgend jaar op de WK willen we deze finale ook zwemmen. Dan kunnen we zien wat we op wereldniveau kunnen. Deze Europese titel is een heel mooie stap en geeft inspiratie. We gaan met z'n allen keihard werken om ook op de WK en de Spelen een rol van betekenis te spelen."
De Nederlandse zwemsters pakten het goud in 7.54,07, een tijd die vorig jaar op de Spelen van Tokio goed was geweest voor de zevende plek. In Rome traden niet alle landen in hun sterkst mogelijke samenstelling aan. "Maar daar kunnen wij niets aan doen. Wij zijn hier gewoon de snelste en pakken een Europese titel", aldus Steenbergen, die jarenlang het 'jonkie' was in de estafetteploegen. Na het afscheid van Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk is de Friezin nu de meest ervaren zwemster.
Steenbergen vormde in het buitenbad van het Foro Italico een kwartet met Imani de Jong, Silke Holkenborg (beiden 20 jaar) en Janna van Kooten, die zondag haar 18e verjaardag viert. "Mijn rol is wel veranderd. Als jongste sta je anders in zo'n groep, dan is alles spannend en wil je het vooral heel graag goed doen. Nu heb ik wat meer ervaring dan de andere meiden. Voor hen is dit allemaal nieuw. Ik probeer ze te helpen, ook door kort voor zo'n finale tegen ze te zeggen: het komt goed, gewoon allemaal je 'ding' doen. En vooral: geniet ervan, want dit is een EK-finale."
Als slotzwemster haalde Steenbergen het historische goud binnen. Na haar individuele successen van eind vorig jaar op de EK kortebaan (goud op de 200 vrij en brons op de 100 vrij) wil Steenbergen ook oogsten in het 50-meterbad in Rome. Vrijdagavond zwemt ze de finale van de 100 vrij, waarvoor ze zich als tweede plaatste. "Mijn vorm is heel goed. De coronaperiode is een soort 'reset' voor me geweest. Ik heb een paar jaar gehad waarin mijn zelfvertrouwen iedere keer een klap kreeg. Dit seizoen gaat het allemaal supergoed en dat geeft heel veel vertrouwen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
9 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden