Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Steenbergen ziet mondiale potentie in jong estafetteteam

Zwemster Steenbergen ziet mondiale potentie in jong estafetteteam

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen ziet veel potentie in de estafetteploeg op de 4x200 meter vrije slag. Het jonge Nederlandse kwartet, waarin Steenbergen met haar 22 jaar de oudste is, pakte bij de EK in Rome heel verrassend goud op dit onderdeel. Dat betekende een primeur voor Oranje.

"We hebben nu vier meiden die heel goed zijn op de 200 vrij", zegt Steenbergen. "Janna van Kooten is pas 17 jaar, ik ben met 22 jaar de oudste. We zijn nog lang niet uitgegroeid. Er zit heel veel rek in deze ploeg. Die onderlinge concurrentie geeft een extra zetje, iedereen wil de beste zijn. Als we allemaal blijven doorgroeien, dan zit hier iets heel moois in. Volgend jaar op de WK willen we deze finale ook zwemmen. Dan kunnen we zien wat we op wereldniveau kunnen. Deze Europese titel is een heel mooie stap en geeft inspiratie. We gaan met z'n allen keihard werken om ook op de WK en de Spelen een rol van betekenis te spelen."

De Nederlandse zwemsters pakten het goud in 7.54,07, een tijd die vorig jaar op de Spelen van Tokio goed was geweest voor de zevende plek. In Rome traden niet alle landen in hun sterkst mogelijke samenstelling aan. "Maar daar kunnen wij niets aan doen. Wij zijn hier gewoon de snelste en pakken een Europese titel", aldus Steenbergen, die jarenlang het 'jonkie' was in de estafetteploegen. Na het afscheid van Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk is de Friezin nu de meest ervaren zwemster.

Steenbergen vormde in het buitenbad van het Foro Italico een kwartet met Imani de Jong, Silke Holkenborg (beiden 20 jaar) en Janna van Kooten, die zondag haar 18e verjaardag viert. "Mijn rol is wel veranderd. Als jongste sta je anders in zo'n groep, dan is alles spannend en wil je het vooral heel graag goed doen. Nu heb ik wat meer ervaring dan de andere meiden. Voor hen is dit allemaal nieuw. Ik probeer ze te helpen, ook door kort voor zo'n finale tegen ze te zeggen: het komt goed, gewoon allemaal je 'ding' doen. En vooral: geniet ervan, want dit is een EK-finale."

Als slotzwemster haalde Steenbergen het historische goud binnen. Na haar individuele successen van eind vorig jaar op de EK kortebaan (goud op de 200 vrij en brons op de 100 vrij) wil Steenbergen ook oogsten in het 50-meterbad in Rome. Vrijdagavond zwemt ze de finale van de 100 vrij, waarvoor ze zich als tweede plaatste. "Mijn vorm is heel goed. De coronaperiode is een soort 'reset' voor me geweest. Ik heb een paar jaar gehad waarin mijn zelfvertrouwen iedere keer een klap kreeg. Dit seizoen gaat het allemaal supergoed en dat geeft heel veel vertrouwen."

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

11 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

12 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

13 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

14 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

14 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

14 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden