Zwemster Steenbergen voldoet aan olympische limiet op de 100 vrij
EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft op de derde dag van de kwalificatiewedstrijden voor de WK deze zomer en de Spelen van volgend jaar aan de olympische limiet op de 100 meter vrij voldaan. In het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion in Eindhoven won de 23-jarige Friezin de finale in een persoonlijk record van 53,10. De internationale eis op de 100 meter vrij staat op 53,61.
De regerend Europees kampioene op de 100 meter vrij voldeed bij de Eindhoven Qualification Meet eerder al aan de olympische limiet op de 200 meter vrij en de 200 meter wisselslag. Op de 200 meter wisselslag verbeterde ze zaterdagochtend in de series het Nederlands record. Ze tikte aan in een tijd van 2.09,99. Het oude record stond met 2.10,21 sinds april 2014 op naam van Femke Heemskerk.
Ze zwom vrijdag met 4.44,28 ook een nieuwe nationale toptijd op de 400 meter wisselslag.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
33 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
3 uur geleden