Zwemster Steenbergen voldoet aan olympische limiet op de 100 vrij
EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft op de derde dag van de kwalificatiewedstrijden voor de WK deze zomer en de Spelen van volgend jaar aan de olympische limiet op de 100 meter vrij voldaan. In het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion in Eindhoven won de 23-jarige Friezin de finale in een persoonlijk record van 53,10. De internationale eis op de 100 meter vrij staat op 53,61.
De regerend Europees kampioene op de 100 meter vrij voldeed bij de Eindhoven Qualification Meet eerder al aan de olympische limiet op de 200 meter vrij en de 200 meter wisselslag. Op de 200 meter wisselslag verbeterde ze zaterdagochtend in de series het Nederlands record. Ze tikte aan in een tijd van 2.09,99. Het oude record stond met 2.10,21 sinds april 2014 op naam van Femke Heemskerk.
Ze zwom vrijdag met 4.44,28 ook een nieuwe nationale toptijd op de 400 meter wisselslag.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
23 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 dag geleden