Zwemster Steenbergen voldoet aan olympische limiet op de 100 vrij
EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft op de derde dag van de kwalificatiewedstrijden voor de WK deze zomer en de Spelen van volgend jaar aan de olympische limiet op de 100 meter vrij voldaan. In het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion in Eindhoven won de 23-jarige Friezin de finale in een persoonlijk record van 53,10. De internationale eis op de 100 meter vrij staat op 53,61.
De regerend Europees kampioene op de 100 meter vrij voldeed bij de Eindhoven Qualification Meet eerder al aan de olympische limiet op de 200 meter vrij en de 200 meter wisselslag. Op de 200 meter wisselslag verbeterde ze zaterdagochtend in de series het Nederlands record. Ze tikte aan in een tijd van 2.09,99. Het oude record stond met 2.10,21 sinds april 2014 op naam van Femke Heemskerk.
Ze zwom vrijdag met 4.44,28 ook een nieuwe nationale toptijd op de 400 meter wisselslag.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
39 minuten geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
2 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden