Zwemster Steenbergen pakt op EK op 200 meter vrij vierde goud
ROME (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome ook de 200 meter vrije slag gewonnen. Eerder schreef de Nederlandse ook al de 100 meter vrije slag op haar naam. Naast die twee individuele gouden plakken won Steenbergen ook goud op de 4x200 vrij en 4x100 wissel gemengd.
De 22-jarige Steenbergen zette een tijd neer van 1.56,36. De Britse Freya Anderson eindigde kort achter de Friezin als tweede in 1.56,52. Het brons ging naar de Duitse Isabel Gose.
Het was de eerste keer dat een Nederlandse zwemster bij de EK de 200 meter vrije slag won. Op de 100 meter liet Steenbergen eerder in de week de Française Charlotte Bonnet en Anderson achter zich.
"Ik ben echt heel erg blij en had het echt niet verwacht", zei Steenbergen. "Ik moet het altijd hebben van mijn eerste 100 meter. Ik ging best wel ontspannen weg. Daardoor kon ik de race in het tweede deel goed doortrekken. Ik had net genoeg over om die twee meiden achter me te houden. Ik zag dat ze niet snel genoeg dichterbij kwamen, dus ik wist wel dat de winst binnen was."
In het mannentoernooi eindigde Nederland op de 4x100 meter vrije slag als vijfde. Stan Pijnenburg, Jesse Puts, Luc Kroon en Sean Niewold zetten een tijd neer van 3.15,75. De Europese titel ging naar de Italiaanse zwemmers, voor Hongarije en Groot-Brittannië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
12 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
1 dag geleden