Zwemster Steenbergen pakt op EK op 200 meter vrij vierde goud
ROME (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome ook de 200 meter vrije slag gewonnen. Eerder schreef de Nederlandse ook al de 100 meter vrije slag op haar naam. Naast die twee individuele gouden plakken won Steenbergen ook goud op de 4x200 vrij en 4x100 wissel gemengd.
De 22-jarige Steenbergen zette een tijd neer van 1.56,36. De Britse Freya Anderson eindigde kort achter de Friezin als tweede in 1.56,52. Het brons ging naar de Duitse Isabel Gose.
Het was de eerste keer dat een Nederlandse zwemster bij de EK de 200 meter vrije slag won. Op de 100 meter liet Steenbergen eerder in de week de Française Charlotte Bonnet en Anderson achter zich.
"Ik ben echt heel erg blij en had het echt niet verwacht", zei Steenbergen. "Ik moet het altijd hebben van mijn eerste 100 meter. Ik ging best wel ontspannen weg. Daardoor kon ik de race in het tweede deel goed doortrekken. Ik had net genoeg over om die twee meiden achter me te houden. Ik zag dat ze niet snel genoeg dichterbij kwamen, dus ik wist wel dat de winst binnen was."
In het mannentoernooi eindigde Nederland op de 4x100 meter vrije slag als vijfde. Stan Pijnenburg, Jesse Puts, Luc Kroon en Sean Niewold zetten een tijd neer van 3.15,75. De Europese titel ging naar de Italiaanse zwemmers, voor Hongarije en Groot-Brittannië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden