Zwemster Steenbergen pakt brons op 100 meter vrij bij WK
MELBOURNE (ANP) - Marrit Steenbergen heeft brons gepakt op de 100 meter vrije slag bij de WK kortebaan in Melbourne. De 22-jarige Nederlandse zwom een tijd van 51,25, een forse verbetering van haar persoonlijk record. De Australische Emma McKeon won onder luid gejuich voor eigen publiek in 50,77. Siobhan Bernadette Haughey uit Hongkong pakte zilver.
In de halve eindstrijd had Steenbergen haar persoonlijk record ook al verbeterd tot 51,85. Dat was toen goed voor de vierde tijd.
"Het ging heel goed", zei Steenbergen na haar derde plaats. "Ik dacht: ik ga gewoon hard mee. En dat ging best wel makkelijk. Ik zag dat ik goed lag en de keerpunten liepen lekker."
Europees kampioene
Steenbergen pakte nog niet eerder een individuele medaille op een WK. Met de estafetteploegen mocht ze al wel vijf keer het podium beklimmen. Ook veroverde ze afgelopen zomer op de EK langebaan in Rome maar liefst zeven medailles, waarvan vier gouden. Ze werd Europees kampioene op onder meer de 100 en 200 vrij.
Maaike de Waard maakt nog kans op een medaille op de 50 meter rugslag. De 26-jarige zwemster kwam tot een tijd van 26,02, de gedeelde derde tijd van haar halve finale. Dat was net genoeg om door te gaan naar de eindstrijd van vrijdag. Kira Toussaint greep naast een finaleplek met haar tijd van 26,17. De Amerikaanse Mollie O'Callaghan was in 25,69 de snelste.
Steenbergen bezorgde Nederland de eerste medaille in Australië. De WK zwemmen duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
1 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden