Zwemster Steenbergen pakt brons op 100 meter vrij bij WK
MELBOURNE (ANP) - Marrit Steenbergen heeft brons gepakt op de 100 meter vrije slag bij de WK kortebaan in Melbourne. De 22-jarige Nederlandse zwom een tijd van 51,25, een forse verbetering van haar persoonlijk record. De Australische Emma McKeon won onder luid gejuich voor eigen publiek in 50,77. Siobhan Bernadette Haughey uit Hongkong pakte zilver.
In de halve eindstrijd had Steenbergen haar persoonlijk record ook al verbeterd tot 51,85. Dat was toen goed voor de vierde tijd.
"Het ging heel goed", zei Steenbergen na haar derde plaats. "Ik dacht: ik ga gewoon hard mee. En dat ging best wel makkelijk. Ik zag dat ik goed lag en de keerpunten liepen lekker."
Europees kampioene
Steenbergen pakte nog niet eerder een individuele medaille op een WK. Met de estafetteploegen mocht ze al wel vijf keer het podium beklimmen. Ook veroverde ze afgelopen zomer op de EK langebaan in Rome maar liefst zeven medailles, waarvan vier gouden. Ze werd Europees kampioene op onder meer de 100 en 200 vrij.
Maaike de Waard maakt nog kans op een medaille op de 50 meter rugslag. De 26-jarige zwemster kwam tot een tijd van 26,02, de gedeelde derde tijd van haar halve finale. Dat was net genoeg om door te gaan naar de eindstrijd van vrijdag. Kira Toussaint greep naast een finaleplek met haar tijd van 26,17. De Amerikaanse Mollie O'Callaghan was in 25,69 de snelste.
Steenbergen bezorgde Nederland de eerste medaille in Australië. De WK zwemmen duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
16 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden