Zwemster Steenbergen pakt bij EK goud op 100 meter vrije slag
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de EK in Rome goud veroverd op de 100 meter vrije slag. De 22-jarige Steenbergen tikte aan na 53,24 seconden. Ze bleef de Française Charlotte Bonnet en Freya Anderson uit Groot-Brittannië voor.
Voor Steenbergen is het de tweede titel op dit EK. Donderdag veroverde ze met de estafette van de 4x200 meter vrije slag goud met een sterke race als slotzwemster.
Steenbergen verbeterde haar eigen persoonlijke record van 53,41. Ze volgt de inmiddels gestopte Femke Heemskerk op, die de titel won in 2021.
Gaaf
"Heel gaaf, het ging heel goed" zei Steenbergen bij de NOS. "Ik zag na 50 meter al dat ik ernaast lag en moet het hebben van mijn 'terugbaan'. Ik was wel zenuwachtig, gisteren ging supergoed en dan wil je dat ook individueel laten zien. Bij de WK ging het mis in de halve finale. Dat ik het nu hier laat zien en een persoonlijk record zwem in de finale, meer kan je niet hopen."
Zwemmer Nyls Korstanje greep naast de medailles op de 50 meter vlinderslag. Korstanje tikte aan na 23,10 seconden en dat was goed voor de vierde plaats. Het goud ging naar Thomas Ceccon uit Italië, voor de Fransman Maxime Grousset en Diogo Matos Ribeiro uit Portugal. De winnende tijd van Ceccon van 22,89 is langzamer dan het Nederlands record (22,88) dat Korstanje in de halve finales zwom.
Kamminga
Ook Arno Kamminga pakte op de 100 meter schoolslag geen medaille. De 26-jarige Katwijker kwam tot 59,68 en werd daarmee slechts zevende. Het goud ging naar de Italiaanse wereldkampioen Nicolò Martinenghi in 58,26.
De houder van alle Nederlandse records op de schoolslag en winnaar van olympisch zilver en WK-zilver kreeg in de aanloop naar de EK in het buitenbad in Rome te maken met een coronabesmetting.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
18 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
21 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
21 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.
22 uur geleden