Zwemster Steenbergen pakt bij EK goud op 100 meter vrije slag
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de EK in Rome goud veroverd op de 100 meter vrije slag. De 22-jarige Steenbergen tikte aan na 53,24 seconden. Ze bleef de Française Charlotte Bonnet en Freya Anderson uit Groot-Brittannië voor.
Voor Steenbergen is het de tweede titel op dit EK. Donderdag veroverde ze met de estafette van de 4x200 meter vrije slag goud met een sterke race als slotzwemster.
Steenbergen verbeterde haar eigen persoonlijke record van 53,41. Ze volgt de inmiddels gestopte Femke Heemskerk op, die de titel won in 2021.
Gaaf
"Heel gaaf, het ging heel goed" zei Steenbergen bij de NOS. "Ik zag na 50 meter al dat ik ernaast lag en moet het hebben van mijn 'terugbaan'. Ik was wel zenuwachtig, gisteren ging supergoed en dan wil je dat ook individueel laten zien. Bij de WK ging het mis in de halve finale. Dat ik het nu hier laat zien en een persoonlijk record zwem in de finale, meer kan je niet hopen."
Zwemmer Nyls Korstanje greep naast de medailles op de 50 meter vlinderslag. Korstanje tikte aan na 23,10 seconden en dat was goed voor de vierde plaats. Het goud ging naar Thomas Ceccon uit Italië, voor de Fransman Maxime Grousset en Diogo Matos Ribeiro uit Portugal. De winnende tijd van Ceccon van 22,89 is langzamer dan het Nederlands record (22,88) dat Korstanje in de halve finales zwom.
Kamminga
Ook Arno Kamminga pakte op de 100 meter schoolslag geen medaille. De 26-jarige Katwijker kwam tot 59,68 en werd daarmee slechts zevende. Het goud ging naar de Italiaanse wereldkampioen Nicolò Martinenghi in 58,26.
De houder van alle Nederlandse records op de schoolslag en winnaar van olympisch zilver en WK-zilver kreeg in de aanloop naar de EK in het buitenbad in Rome te maken met een coronabesmetting.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek gewonnen bij het kogelstoten. De 27-jarige atlete kwam in Hengelo tot een afstand van 20,58 meter, goed voor een kampioenschapsrecord. Jorinde van Klinken werd tweede met 17,85 meter, voor Alida van Daalen (16,69 meter).
15 minuten geledenPARIJS (ANP) - De laatste etappe van de Tour de France is zondag van start gegaan op de Champs-Élysées in Parijs. De rit zou aanvankelijk beginnen in het dorpje Thoiry, maar werd ingekort vanwege een politietekort door de bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk. Van de 133 kilometer zijn er 89 overgebleven.
19 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was verrast dat hij in Boedapest de tweede plaats achter de Britse winnaar Lando Norris behaalde. "Ik verwachtte niet hier te staan", zei de Formule 1-coureur na de GP van Hongarije. "We hebben er heel hard voor gewerkt. Onze strategie werkte goed. Ik zag mijn kansen en die heb ik benut."
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Lando Norris heeft de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. Daarmee verkleint de 26-jarige Brit van McLaren zijn achterstand op leider Kimi Antonelli (19) in de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Max Verstappen (28) werd tweede op de Hungaroring in zijn RB22. Antonelli werd in zijn Mercedes derde.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Daarmee stelde ze de winst van de ronde veilig. De 27-jarige Mijdrechtse van SD Worx-ProTime was na 102 kilometer in de sprint in Lublin opnieuw veruit de sterkste. De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.
8 uur geleden