Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de 100 meter vrije slag eenvoudig geplaatst voor de halve finales van de WK. De winnares van brons vorig jaar zwom in de series in Doha de tweede tijd (53,66), achter haar Australische rivale Shayna Jack (53,50). Ook van Siobhan Haughey uit Hongkong (53,70) heeft de 24-jarige Steenbergen serieuze concurrentie om haar resultaat van de afgelopen WK te verbeteren.
Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström zou ook aan de 100 vrij meedoen, maar de Zweedse heeft ervoor gekozen om zich nadrukkelijker op de sprintafstand te richten en verscheen niet op het startblok in de series. Ook de Australische Mollie O'Callaghan, de wereldkampioene van vorig jaar, doet niet mee in Doha. Daarmee klopte van de aanwezigen alleen Haughey Steenbergen op de afgelopen WK.
Steenbergen heeft op de 100 vrij de grootste kans op individueel succes. De in Eindhoven trainende zwemster miste dinsdag verrassend de finale op de dubbele afstand. Op de eerste dag van het langebaantoernooi leidde de Friezin de estafettezwemsters met een sterke race (52,35) al wel naar de verrassende wereldtitel op de 4x100 vrij.
Schouten
Tes Schouten heeft zoals verwacht op de 200 meter schoolslag ook gemakkelijk de series doorstaan. De 23-jarige winnares van zilver op de 100 school in Doha zwom naar de vijfde tijd (2.25,90). Schouten pakte vorig jaar op de dubbele afstand haar eerste WK-medaille (brons). Wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika is er niet bij, de Amerikaanse nummer 2 Kate Douglass plaatste zich nu als eerste voor de halve finale (2.24,15).
Steenbergen plaatste zich donderdagochtend, een uur na haar individuele optreden, met de estafettevrouwen op de 4x200 vrij voor de finale. Met Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Silke Holkenborg noteerde ze de achtste tijd (7.58,63). Dat was net genoeg voor een plek in de strijd om de medailles van donderdagavond.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden