Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de 100 meter vrije slag eenvoudig geplaatst voor de halve finales van de WK. De winnares van brons vorig jaar zwom in de series in Doha de tweede tijd (53,66), achter haar Australische rivale Shayna Jack (53,50). Ook van Siobhan Haughey uit Hongkong (53,70) heeft de 24-jarige Steenbergen serieuze concurrentie om haar resultaat van de afgelopen WK te verbeteren.
Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström zou ook aan de 100 vrij meedoen, maar de Zweedse heeft ervoor gekozen om zich nadrukkelijker op de sprintafstand te richten en verscheen niet op het startblok in de series. Ook de Australische Mollie O'Callaghan, de wereldkampioene van vorig jaar, doet niet mee in Doha. Daarmee klopte van de aanwezigen alleen Haughey Steenbergen op de afgelopen WK.
Steenbergen heeft op de 100 vrij de grootste kans op individueel succes. De in Eindhoven trainende zwemster miste dinsdag verrassend de finale op de dubbele afstand. Op de eerste dag van het langebaantoernooi leidde de Friezin de estafettezwemsters met een sterke race (52,35) al wel naar de verrassende wereldtitel op de 4x100 vrij.
Schouten
Tes Schouten heeft zoals verwacht op de 200 meter schoolslag ook gemakkelijk de series doorstaan. De 23-jarige winnares van zilver op de 100 school in Doha zwom naar de vijfde tijd (2.25,90). Schouten pakte vorig jaar op de dubbele afstand haar eerste WK-medaille (brons). Wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika is er niet bij, de Amerikaanse nummer 2 Kate Douglass plaatste zich nu als eerste voor de halve finale (2.24,15).
Steenbergen plaatste zich donderdagochtend, een uur na haar individuele optreden, met de estafettevrouwen op de 4x200 vrij voor de finale. Met Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Silke Holkenborg noteerde ze de achtste tijd (7.58,63). Dat was net genoeg voor een plek in de strijd om de medailles van donderdagavond.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
20 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
57 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geleden