Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij

Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij

DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de 100 meter vrije slag eenvoudig geplaatst voor de halve finales van de WK. De winnares van brons vorig jaar zwom in de series in Doha de tweede tijd (53,66), achter haar Australische rivale Shayna Jack (53,50). Ook van Siobhan Haughey uit Hongkong (53,70) heeft de 24-jarige Steenbergen serieuze concurrentie om haar resultaat van de afgelopen WK te verbeteren.

Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström zou ook aan de 100 vrij meedoen, maar de Zweedse heeft ervoor gekozen om zich nadrukkelijker op de sprintafstand te richten en verscheen niet op het startblok in de series. Ook de Australische Mollie O'Callaghan, de wereldkampioene van vorig jaar, doet niet mee in Doha. Daarmee klopte van de aanwezigen alleen Haughey Steenbergen op de afgelopen WK.

Steenbergen heeft op de 100 vrij de grootste kans op individueel succes. De in Eindhoven trainende zwemster miste dinsdag verrassend de finale op de dubbele afstand. Op de eerste dag van het langebaantoernooi leidde de Friezin de estafettezwemsters met een sterke race (52,35) al wel naar de verrassende wereldtitel op de 4x100 vrij.

Schouten

Tes Schouten heeft zoals verwacht op de 200 meter schoolslag ook gemakkelijk de series doorstaan. De 23-jarige winnares van zilver op de 100 school in Doha zwom naar de vijfde tijd (2.25,90). Schouten pakte vorig jaar op de dubbele afstand haar eerste WK-medaille (brons). Wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika is er niet bij, de Amerikaanse nummer 2 Kate Douglass plaatste zich nu als eerste voor de halve finale (2.24,15).

Steenbergen plaatste zich donderdagochtend, een uur na haar individuele optreden, met de estafettevrouwen op de 4x200 vrij voor de finale. Met Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Silke Holkenborg noteerde ze de achtste tijd (7.58,63). Dat was net genoeg voor een plek in de strijd om de medailles van donderdagavond.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

7 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

8 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

8 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

8 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

9 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

9 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

9 uur geleden