Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij

Zwemster Steenbergen overtuigend naar halve finales WK 100 vrij

DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich op de 100 meter vrije slag eenvoudig geplaatst voor de halve finales van de WK. De winnares van brons vorig jaar zwom in de series in Doha de tweede tijd (53,66), achter haar Australische rivale Shayna Jack (53,50). Ook van Siobhan Haughey uit Hongkong (53,70) heeft de 24-jarige Steenbergen serieuze concurrentie om haar resultaat van de afgelopen WK te verbeteren.

Wereldrecordhoudster Sarah Sjöström zou ook aan de 100 vrij meedoen, maar de Zweedse heeft ervoor gekozen om zich nadrukkelijker op de sprintafstand te richten en verscheen niet op het startblok in de series. Ook de Australische Mollie O'Callaghan, de wereldkampioene van vorig jaar, doet niet mee in Doha. Daarmee klopte van de aanwezigen alleen Haughey Steenbergen op de afgelopen WK.

Steenbergen heeft op de 100 vrij de grootste kans op individueel succes. De in Eindhoven trainende zwemster miste dinsdag verrassend de finale op de dubbele afstand. Op de eerste dag van het langebaantoernooi leidde de Friezin de estafettezwemsters met een sterke race (52,35) al wel naar de verrassende wereldtitel op de 4x100 vrij.

Schouten

Tes Schouten heeft zoals verwacht op de 200 meter schoolslag ook gemakkelijk de series doorstaan. De 23-jarige winnares van zilver op de 100 school in Doha zwom naar de vijfde tijd (2.25,90). Schouten pakte vorig jaar op de dubbele afstand haar eerste WK-medaille (brons). Wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika is er niet bij, de Amerikaanse nummer 2 Kate Douglass plaatste zich nu als eerste voor de halve finale (2.24,15).

Steenbergen plaatste zich donderdagochtend, een uur na haar individuele optreden, met de estafettevrouwen op de 4x200 vrij voor de finale. Met Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Silke Holkenborg noteerde ze de achtste tijd (7.58,63). Dat was net genoeg voor een plek in de strijd om de medailles van donderdagavond.

Meer uit Sport

IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

2 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

3 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

4 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

5 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

10 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

1 dag geleden