Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Steenbergen met nationaal record naar WK-finale 100 vrij

Zwemster Steenbergen met nationaal record naar WK-finale 100 vrij

DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich in een Nederlands record met grote overtuiging geplaatst voor de WK-finale van de 100 meter vrije slag. Met haar tijd van 52,53 was de 24-jarige Friezin de snelste in de halve finales en verbeterde ze de oude nationale toptijd van Femke Heemskerk uit 2015 (52,69). Steenbergen won vorig jaar in 52,71 al WK-brons op haar favoriete nummer.

Steenbergen heeft in de jacht op een verbetering van haar prestatie van vorig jaar vooral last van Siobhan Haughey uit Hongkong. De nummer 2 van de afgelopen WK zwom in de halve finales de tweede tijd (52,92). Steenbergen houdt ook rekening met de Australische Shayna Jack (53,16).

De in Eindhoven trainende Steenbergen had nog geen nationaal record op haar naam staan. Ze heeft op de vrije slag met Ranomi Kromowidjojo en Heemskerk dan ook grote namen als voorgangers. Steenbergen liet in de estafette eerder dit toernooi al wel zien in goede vorm te steken op de 100 meter vrije slag. Met haar snelle race (52,35) bezorgde ze de zwemsters verrassend de wereldtitel.

Finale

In de finale van de 100 vrij van vrijdag hoeft Steenbergen het niet op te nemen tegen wereldkampioene Mollie O'Callaghan uit Australië en wereldrecordhoudster Sarah Sjöström. De Zweedse is wel in Doha, maar heeft besloten zich te focussen op de 50 meter vrij. O'Callaghan heeft net als veel anderen het toernooi in Doha laten schieten met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.

Caspar Corbeau en Arno Kamminga strijden vrijdagavond ook om een medaille, op de 200 meter schoolslag. De geboren Amerikaan plaatste zich als derde (2.09,34), Kamminga als achtste en laatste (2.10,30). Beiden zijn titelkandidaten, nu het hele podium van de vorige WK ontbreekt. De destijds net van een burn-out teruggekeerde Kamminga (28) miste toen de finale. Corbeau (22) werd knap vijfde.

De Amerikaan Jake Foster, de oud-huisgenoot van Corbeau, zwom in de halve finales in Doha de beste tijd (2.08,78). Dat is nog ver boven de persoonlijke records van Kamminga (2.06,85) en Corbeau (2.07,99).

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

14 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

16 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

17 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

18 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

1 dag geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

1 dag geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden