Zwemster Steenbergen met nationaal record naar WK-finale 100 vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich in een Nederlands record met grote overtuiging geplaatst voor de WK-finale van de 100 meter vrije slag. Met haar tijd van 52,53 was de 24-jarige Friezin de snelste in de halve finales en verbeterde ze de oude nationale toptijd van Femke Heemskerk uit 2015 (52,69). Steenbergen won vorig jaar in 52,71 al WK-brons op haar favoriete nummer.
Steenbergen heeft in de jacht op een verbetering van haar prestatie van vorig jaar vooral last van Siobhan Haughey uit Hongkong. De nummer 2 van de afgelopen WK zwom in de halve finales de tweede tijd (52,92). Steenbergen houdt ook rekening met de Australische Shayna Jack (53,16).
De in Eindhoven trainende Steenbergen had nog geen nationaal record op haar naam staan. Ze heeft op de vrije slag met Ranomi Kromowidjojo en Heemskerk dan ook grote namen als voorgangers. Steenbergen liet in de estafette eerder dit toernooi al wel zien in goede vorm te steken op de 100 meter vrije slag. Met haar snelle race (52,35) bezorgde ze de zwemsters verrassend de wereldtitel.
Finale
In de finale van de 100 vrij van vrijdag hoeft Steenbergen het niet op te nemen tegen wereldkampioene Mollie O'Callaghan uit Australië en wereldrecordhoudster Sarah Sjöström. De Zweedse is wel in Doha, maar heeft besloten zich te focussen op de 50 meter vrij. O'Callaghan heeft net als veel anderen het toernooi in Doha laten schieten met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.
Caspar Corbeau en Arno Kamminga strijden vrijdagavond ook om een medaille, op de 200 meter schoolslag. De geboren Amerikaan plaatste zich als derde (2.09,34), Kamminga als achtste en laatste (2.10,30). Beiden zijn titelkandidaten, nu het hele podium van de vorige WK ontbreekt. De destijds net van een burn-out teruggekeerde Kamminga (28) miste toen de finale. Corbeau (22) werd knap vijfde.
De Amerikaan Jake Foster, de oud-huisgenoot van Corbeau, zwom in de halve finales in Doha de beste tijd (2.08,78). Dat is nog ver boven de persoonlijke records van Kamminga (2.06,85) en Corbeau (2.07,99).
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
12 minuten geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
46 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geleden