Zwemster Steenbergen met nationaal record naar WK-finale 100 vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich in een Nederlands record met grote overtuiging geplaatst voor de WK-finale van de 100 meter vrije slag. Met haar tijd van 52,53 was de 24-jarige Friezin de snelste in de halve finales en verbeterde ze de oude nationale toptijd van Femke Heemskerk uit 2015 (52,69). Steenbergen won vorig jaar in 52,71 al WK-brons op haar favoriete nummer.
Steenbergen heeft in de jacht op een verbetering van haar prestatie van vorig jaar vooral last van Siobhan Haughey uit Hongkong. De nummer 2 van de afgelopen WK zwom in de halve finales de tweede tijd (52,92). Steenbergen houdt ook rekening met de Australische Shayna Jack (53,16).
De in Eindhoven trainende Steenbergen had nog geen nationaal record op haar naam staan. Ze heeft op de vrije slag met Ranomi Kromowidjojo en Heemskerk dan ook grote namen als voorgangers. Steenbergen liet in de estafette eerder dit toernooi al wel zien in goede vorm te steken op de 100 meter vrije slag. Met haar snelle race (52,35) bezorgde ze de zwemsters verrassend de wereldtitel.
Finale
In de finale van de 100 vrij van vrijdag hoeft Steenbergen het niet op te nemen tegen wereldkampioene Mollie O'Callaghan uit Australië en wereldrecordhoudster Sarah Sjöström. De Zweedse is wel in Doha, maar heeft besloten zich te focussen op de 50 meter vrij. O'Callaghan heeft net als veel anderen het toernooi in Doha laten schieten met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.
Caspar Corbeau en Arno Kamminga strijden vrijdagavond ook om een medaille, op de 200 meter schoolslag. De geboren Amerikaan plaatste zich als derde (2.09,34), Kamminga als achtste en laatste (2.10,30). Beiden zijn titelkandidaten, nu het hele podium van de vorige WK ontbreekt. De destijds net van een burn-out teruggekeerde Kamminga (28) miste toen de finale. Corbeau (22) werd knap vijfde.
De Amerikaan Jake Foster, de oud-huisgenoot van Corbeau, zwom in de halve finales in Doha de beste tijd (2.08,78). Dat is nog ver boven de persoonlijke records van Kamminga (2.06,85) en Corbeau (2.07,99).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
22 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden