Zwemster Steenbergen met nationaal record naar WK-finale 100 vrij
DOHA (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich in een Nederlands record met grote overtuiging geplaatst voor de WK-finale van de 100 meter vrije slag. Met haar tijd van 52,53 was de 24-jarige Friezin de snelste in de halve finales en verbeterde ze de oude nationale toptijd van Femke Heemskerk uit 2015 (52,69). Steenbergen won vorig jaar in 52,71 al WK-brons op haar favoriete nummer.
Steenbergen heeft in de jacht op een verbetering van haar prestatie van vorig jaar vooral last van Siobhan Haughey uit Hongkong. De nummer 2 van de afgelopen WK zwom in de halve finales de tweede tijd (52,92). Steenbergen houdt ook rekening met de Australische Shayna Jack (53,16).
De in Eindhoven trainende Steenbergen had nog geen nationaal record op haar naam staan. Ze heeft op de vrije slag met Ranomi Kromowidjojo en Heemskerk dan ook grote namen als voorgangers. Steenbergen liet in de estafette eerder dit toernooi al wel zien in goede vorm te steken op de 100 meter vrije slag. Met haar snelle race (52,35) bezorgde ze de zwemsters verrassend de wereldtitel.
Finale
In de finale van de 100 vrij van vrijdag hoeft Steenbergen het niet op te nemen tegen wereldkampioene Mollie O'Callaghan uit Australië en wereldrecordhoudster Sarah Sjöström. De Zweedse is wel in Doha, maar heeft besloten zich te focussen op de 50 meter vrij. O'Callaghan heeft net als veel anderen het toernooi in Doha laten schieten met het oog op de Olympische Spelen over minder dan een half jaar.
Caspar Corbeau en Arno Kamminga strijden vrijdagavond ook om een medaille, op de 200 meter schoolslag. De geboren Amerikaan plaatste zich als derde (2.09,34), Kamminga als achtste en laatste (2.10,30). Beiden zijn titelkandidaten, nu het hele podium van de vorige WK ontbreekt. De destijds net van een burn-out teruggekeerde Kamminga (28) miste toen de finale. Corbeau (22) werd knap vijfde.
De Amerikaan Jake Foster, de oud-huisgenoot van Corbeau, zwom in de halve finales in Doha de beste tijd (2.08,78). Dat is nog ver boven de persoonlijke records van Kamminga (2.06,85) en Corbeau (2.07,99).
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
6 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
6 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
11 uur geleden