Zwemster Steenbergen heeft geen last van commotie rond Faber
ROTTERDAM (ANP) - De commotie rond het onderzoek naar zwemcoach Mark Faber heeft geen invloed op de prestaties van Marrit Steenbergen. De 23-jarige Friezin zette bij de Rotterdam Qualification Meet prima tijden neer. Zaterdag won ze de 100 meter vrije slag in 52,96 en zegevierde op de 200 meter wisselslag in 2.11,45.
"Ik heb er geen last van en merk er weinig van", zei Steenbergen in Rotterdam. "Er werd gezegd dat er sprake is van spanningen en dat de sfeer tussen de zwemmers niet goed is, maar dat is niet waar. Het is ook het belangrijkste voor mij dat het tussen zwemmers goed zit. Wat er achter de schermen gebeurt, daar weet ik niks van. Dat is aan de staf."
Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar Faber, omdat een aantal zwemmers melding heeft gemaakt van ongepast gedrag. Het is niet duidelijk wanneer het onderzoek is afgerond. Steenbergen zwemt onder haar coach Patrick Pearson in Eindhoven, met wie ze zich op haar eigen manier voorbereidt op de Spelen in Parijs. Volgens Steenbergen maakt het niet zo veel uit dat ze niet veel samen traint met de Amsterdamse ploeg van Faber.
Zelfde doel
"Op de estafettes zal dit straks geen invloed hebben. We hebben met z'n allen hetzelfde doel en dat is hard zwemmen in Parijs. We staan er allemaal hetzelfde in. We hebben dat straks voor elkaar over en we gunnen het elkaar", aldus Steenbergen.
Ze ligt voor haar gevoel goed op schema richting de Spelen. Haar eerste grote doel zijn de wereldkampioenschappen in februari in Doha. De Europese titelstrijd op de kortebaan slaat ze volgende week over. "Het is jammer om een EK te moeten missen, maar de WK en de Spelen zijn op de langebaan. Dat is nu belangrijker dan de kortebaan. Mijn coach heeft nu nog een blok met trainingen ingepland met het oog op de WK."
Spelen het belangrijkst
Diverse landen hebben laten weten met het oog op de Spelen niet met hun sterkste ploeg naar Doha te komen. Maar dat maakt voor Steenbergen niet uit. "Een aantal estafettes moet zich nog kwalificeren, dus er zal best nog een aardige bezetting zijn. Een aantal toppers is er niet, maar dat biedt ook kansen. We gaan wel zien wat er gaat gebeuren. Een WK is toch bijzonder, al zijn de Spelen het belangrijkste."
Afgelopen zomer bij de WK in Fukuoka veroverde Steenbergen een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag. Mede dankzij dit succes mocht ze in september bij de koning en koningin op bezoek voor de zogenoemde Uitblinkerslunch. "Het was heel leuk om daar te zijn. Na mijn succes bij de WK is er niet heel veel veranderd, maar dit was wel heel bijzonder om mee te maken."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
5 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
8 uur geleden