Zwemster Steenbergen heeft geen last van commotie rond Faber
ROTTERDAM (ANP) - De commotie rond het onderzoek naar zwemcoach Mark Faber heeft geen invloed op de prestaties van Marrit Steenbergen. De 23-jarige Friezin zette bij de Rotterdam Qualification Meet prima tijden neer. Zaterdag won ze de 100 meter vrije slag in 52,96 en zegevierde op de 200 meter wisselslag in 2.11,45.
"Ik heb er geen last van en merk er weinig van", zei Steenbergen in Rotterdam. "Er werd gezegd dat er sprake is van spanningen en dat de sfeer tussen de zwemmers niet goed is, maar dat is niet waar. Het is ook het belangrijkste voor mij dat het tussen zwemmers goed zit. Wat er achter de schermen gebeurt, daar weet ik niks van. Dat is aan de staf."
Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar Faber, omdat een aantal zwemmers melding heeft gemaakt van ongepast gedrag. Het is niet duidelijk wanneer het onderzoek is afgerond. Steenbergen zwemt onder haar coach Patrick Pearson in Eindhoven, met wie ze zich op haar eigen manier voorbereidt op de Spelen in Parijs. Volgens Steenbergen maakt het niet zo veel uit dat ze niet veel samen traint met de Amsterdamse ploeg van Faber.
Zelfde doel
"Op de estafettes zal dit straks geen invloed hebben. We hebben met z'n allen hetzelfde doel en dat is hard zwemmen in Parijs. We staan er allemaal hetzelfde in. We hebben dat straks voor elkaar over en we gunnen het elkaar", aldus Steenbergen.
Ze ligt voor haar gevoel goed op schema richting de Spelen. Haar eerste grote doel zijn de wereldkampioenschappen in februari in Doha. De Europese titelstrijd op de kortebaan slaat ze volgende week over. "Het is jammer om een EK te moeten missen, maar de WK en de Spelen zijn op de langebaan. Dat is nu belangrijker dan de kortebaan. Mijn coach heeft nu nog een blok met trainingen ingepland met het oog op de WK."
Spelen het belangrijkst
Diverse landen hebben laten weten met het oog op de Spelen niet met hun sterkste ploeg naar Doha te komen. Maar dat maakt voor Steenbergen niet uit. "Een aantal estafettes moet zich nog kwalificeren, dus er zal best nog een aardige bezetting zijn. Een aantal toppers is er niet, maar dat biedt ook kansen. We gaan wel zien wat er gaat gebeuren. Een WK is toch bijzonder, al zijn de Spelen het belangrijkste."
Afgelopen zomer bij de WK in Fukuoka veroverde Steenbergen een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag. Mede dankzij dit succes mocht ze in september bij de koning en koningin op bezoek voor de zogenoemde Uitblinkerslunch. "Het was heel leuk om daar te zijn. Na mijn succes bij de WK is er niet heel veel veranderd, maar dit was wel heel bijzonder om mee te maken."
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
11 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
12 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
12 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
15 uur geleden