Zwemster Steenbergen heeft geen last van commotie rond Faber
ROTTERDAM (ANP) - De commotie rond het onderzoek naar zwemcoach Mark Faber heeft geen invloed op de prestaties van Marrit Steenbergen. De 23-jarige Friezin zette bij de Rotterdam Qualification Meet prima tijden neer. Zaterdag won ze de 100 meter vrije slag in 52,96 en zegevierde op de 200 meter wisselslag in 2.11,45.
"Ik heb er geen last van en merk er weinig van", zei Steenbergen in Rotterdam. "Er werd gezegd dat er sprake is van spanningen en dat de sfeer tussen de zwemmers niet goed is, maar dat is niet waar. Het is ook het belangrijkste voor mij dat het tussen zwemmers goed zit. Wat er achter de schermen gebeurt, daar weet ik niks van. Dat is aan de staf."
Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar Faber, omdat een aantal zwemmers melding heeft gemaakt van ongepast gedrag. Het is niet duidelijk wanneer het onderzoek is afgerond. Steenbergen zwemt onder haar coach Patrick Pearson in Eindhoven, met wie ze zich op haar eigen manier voorbereidt op de Spelen in Parijs. Volgens Steenbergen maakt het niet zo veel uit dat ze niet veel samen traint met de Amsterdamse ploeg van Faber.
Zelfde doel
"Op de estafettes zal dit straks geen invloed hebben. We hebben met z'n allen hetzelfde doel en dat is hard zwemmen in Parijs. We staan er allemaal hetzelfde in. We hebben dat straks voor elkaar over en we gunnen het elkaar", aldus Steenbergen.
Ze ligt voor haar gevoel goed op schema richting de Spelen. Haar eerste grote doel zijn de wereldkampioenschappen in februari in Doha. De Europese titelstrijd op de kortebaan slaat ze volgende week over. "Het is jammer om een EK te moeten missen, maar de WK en de Spelen zijn op de langebaan. Dat is nu belangrijker dan de kortebaan. Mijn coach heeft nu nog een blok met trainingen ingepland met het oog op de WK."
Spelen het belangrijkst
Diverse landen hebben laten weten met het oog op de Spelen niet met hun sterkste ploeg naar Doha te komen. Maar dat maakt voor Steenbergen niet uit. "Een aantal estafettes moet zich nog kwalificeren, dus er zal best nog een aardige bezetting zijn. Een aantal toppers is er niet, maar dat biedt ook kansen. We gaan wel zien wat er gaat gebeuren. Een WK is toch bijzonder, al zijn de Spelen het belangrijkste."
Afgelopen zomer bij de WK in Fukuoka veroverde Steenbergen een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag. Mede dankzij dit succes mocht ze in september bij de koning en koningin op bezoek voor de zogenoemde Uitblinkerslunch. "Het was heel leuk om daar te zijn. Na mijn succes bij de WK is er niet heel veel veranderd, maar dit was wel heel bijzonder om mee te maken."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
10 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
12 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
13 uur geleden