Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Steenbergen gaat voor realistisch doel bij WK in Japan

Zwemster Steenbergen gaat voor realistisch doel bij WK in Japan

FUKUOKA (ANP) - Marrit Steenbergen komt zondag op de 200 meter wisselslag als eerste Nederlandse zwemster in actie bij de WK langebaan in Fukuoka. De 23-jarige Friezin droomt van een medaille, maar wil in Japan vooral met een haalbaar doel het water in duiken.

"Het niveau is hier gewoon in de breedte superhoog", zei Steenbergen zaterdag na de training in het zwembad in de Marine Messe in de Japanse stad. "Ik hoop hier vooral finales te kunnen zwemmen. Dat is realistisch. Gezien de ranglijsten ga ik er op al mijn afstanden als zevende in. Ik heb nooit eerder een individuele finale op een WK gehaald. Dat is stap één en dan hoop ik mee te kunnen doen."

Bij de EK vorig jaar in Rome groeide de pupil van coach Patrick Pearson uit tot koningin van het toernooi met zeven medailles, waarvan vier keer goud. Ze weet dat er daarom het nodige van haar wordt verwacht. Steenbergen zwom de 100 meter vrij bij de NK in juni met een tijd van 52,98 ook voor het eerst onder de 53 seconden. "Dat was wel een mijlpaal. Ik wist dat het erin zat. Ik ben heel blij dat ik het heb laten zien. Dan kan je hier redelijk mee. Het heeft mij wel veel vertrouwen gegeven."

Sterker

Net als in Italië heeft Steenbergen bij de WK een druk programma. Naast de 200 meter wisselslag komt ze uit op de 50, 100 en 200 meter vrij en de estafettes. Ze start ook in de series van de 4x100 meter vrij. Samen met Kim Busch, Sam van Nunen en Milou van Wijk wil ze met het oog op de Spelen van 2024 in Parijs de finale halen. "Ik denk niet dat we de ruimte hebben om iemand in de series te sparen. Hier kwalificeren voor Parijs wordt wel lastig. Dan moeten we in de top drie eindigen, dat is wel heel scherp. Maar als je hier de finale haalt, dan geeft dat wel een goed gevoel richting de WK volgend jaar in Doha. Daar kunnen we het dan afmaken."

Steenbergen heeft zich met de Nederlandse ploeg in Hongarije voorbereid op de WK. Daar zal het team ook verblijven in de aanloop naar de Spelen. Ze is nu drie weken van huis, maar heeft daar niet veel last van. "We zijn steeds in een andere omgeving. Het is niet vier weken alleen maar trainen. Hierdoor gaat het best wel snel. Ik ben de afgelopen periode mentaal veel sterker geworden. Ik sta er heel ontspannen in, laat het maar beginnen."

Meer uit Sport

Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

1 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

22 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

1 dag geleden