Zwemster Schouten wint goud in Boedapest in Nederlands record
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Boedapest goud gewonnen op de 200 meter schoolslag in een nieuw Nederlands record. De 22-jarige Bodegraafse tikte aan in een tijd van 2.21,52, waarmee ze tevens haar eigen wereldbekerrecord verbeterde. Het was voor haar bovendien de derde zege in de wereldbeker op rij.
Schouten zette afgelopen zomer op het WK in Fukuoka het Nederlands record op 2.21,63. Twee weken geleden zwom ze in Berlijn naar een nieuwe recordtijd voor wereldbekerwedstrijden met 2.22,13. Een week later won ze eveneens goud in Athene.
Schouten versloeg in Boedapest de Australische Jenna Strauch (2.22,83) en de Tsjechische Kristyna Horska (2.24,62).
Kamminga
Arno Kamminga veroverde zilver op de 100 meter schoolslag. De 27-jarige Katwijker moest met zijn tijd van 58,68 alleen wereldkampioen Haiyang Qin uit China (57,82) voor laten gaan.
Maaike de Waard (28,04) en Tessa Giele (28,47) werden respectievelijk 4e en 7e in de finale van de 50 rugslag, waarin de Australische Kaylee McKeown een nieuw wereldrecord zwom: 26,86.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
4 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
6 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
6 uur geleden