Zwemster Schouten wint goud in Boedapest in Nederlands record
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Boedapest goud gewonnen op de 200 meter schoolslag in een nieuw Nederlands record. De 22-jarige Bodegraafse tikte aan in een tijd van 2.21,52, waarmee ze tevens haar eigen wereldbekerrecord verbeterde. Het was voor haar bovendien de derde zege in de wereldbeker op rij.
Schouten zette afgelopen zomer op het WK in Fukuoka het Nederlands record op 2.21,63. Twee weken geleden zwom ze in Berlijn naar een nieuwe recordtijd voor wereldbekerwedstrijden met 2.22,13. Een week later won ze eveneens goud in Athene.
Schouten versloeg in Boedapest de Australische Jenna Strauch (2.22,83) en de Tsjechische Kristyna Horska (2.24,62).
Kamminga
Arno Kamminga veroverde zilver op de 100 meter schoolslag. De 27-jarige Katwijker moest met zijn tijd van 58,68 alleen wereldkampioen Haiyang Qin uit China (57,82) voor laten gaan.
Maaike de Waard (28,04) en Tessa Giele (28,47) werden respectievelijk 4e en 7e in de finale van de 50 rugslag, waarin de Australische Kaylee McKeown een nieuw wereldrecord zwom: 26,86.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
52 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
4 uur geleden