Zwemster Schouten 'toont ballen' en pakt onverwacht WK-goud
DOHA (ANP) - Wereldkampioene Tes Schouten ging er eigenlijk al vanuit dat ze zilver zou pakken op de 200 meter schoolslag op de WK in Doha. De 23-jarige Bodegraafse schatte zichzelf sneller in dan haar meeste concurrentes, maar had gedacht dat ze het zou moeten afleggen tegen de Amerikaanse nummer 2 van vorig jaar Kate Douglass. "Maar ik dacht: misschien moet ik gewoon even ballen tonen en dan zien wat er uitkomt. Dat is wel gelukt, denk ik."
Schouten denkt dat haar grootste geheim ligt in het hebben van plezier en het ontspannen toeleven naar wedstrijden. "Ik ben ook gewoon blij met mijn leven buiten het zwemmen, dus het is niet het einde van de wereld als niet lukt wat ik wil. Het liefst word ik olympisch kampioen, maar als dat niet lukt denk ik over tien jaar niet: ik heb gefaald."
De pupil van Mark Faber pakte in Doha de tweede Nederlandse wereldtitel van de dag, na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag. Ranomi Kromowidjojo was in 2013 de laatste Nederlandse wereldkampioen op een individueel nummer.
Nederlands record
Schouten won dinsdag op de 100 meter schoolslag al verrassend zilver en vorig jaar op de dubbele afstand brons. "Ik heb nu alle kleuren op de WK. Dat vind ik wel leuk."
Schouten verpulverde in de finale (2.19,81) haar eigen Nederlands record, dat ze donderdag al had aangescherpt tot 2.21,50. Douglass werd in 2.20,91 op gepaste afstand tweede. "Ik wist eigenlijk al dat ik harder kon dan gisteren en ik besloot gewoon hard te starten. Zo zwom ik op de EK in december ook al een dik persoonlijk record, terwijl ik toen corona had. Dat gaf me nu ook wel vertrouwen. Want waarom zou het nu dan niet lukken, was een beetje mijn instelling op het startblok."
Olympische Spelen
De Nederlandse had in Doha geen last van regerend wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika, die koos voor een andere voorbereiding op de Olympische Spelen. Schouten was wel sneller dan de 2.20,80 waarin Schoenmaker vorig jaar de wereldtitel pakte. De olympisch kampioene van Tokio zwom al wel eens 2.18,95.
Schouten durfde nog geen voorspelling te doen voor de Spelen van Parijs komende zomer. "Ik denk dat mensen voor deze titel ook al verwachtten dat ik daar kans zou maken op het podium en die verwachtingen zullen nu wel groter zijn. Maar ik probeer dat voor mezelf zo relaxed mogelijk te houden. Als het makkelijk was om daar op het podium te staan, dan deed iedereen dat wel."
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
49 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
13 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro MartÃnez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
14 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
22 uur geleden