Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten 'toont ballen' en pakt onverwacht WK-goud

Zwemster Schouten 'toont ballen' en pakt onverwacht WK-goud

DOHA (ANP) - Wereldkampioene Tes Schouten ging er eigenlijk al vanuit dat ze zilver zou pakken op de 200 meter schoolslag op de WK in Doha. De 23-jarige Bodegraafse schatte zichzelf sneller in dan haar meeste concurrentes, maar had gedacht dat ze het zou moeten afleggen tegen de Amerikaanse nummer 2 van vorig jaar Kate Douglass. "Maar ik dacht: misschien moet ik gewoon even ballen tonen en dan zien wat er uitkomt. Dat is wel gelukt, denk ik."

Schouten denkt dat haar grootste geheim ligt in het hebben van plezier en het ontspannen toeleven naar wedstrijden. "Ik ben ook gewoon blij met mijn leven buiten het zwemmen, dus het is niet het einde van de wereld als niet lukt wat ik wil. Het liefst word ik olympisch kampioen, maar als dat niet lukt denk ik over tien jaar niet: ik heb gefaald."

De pupil van Mark Faber pakte in Doha de tweede Nederlandse wereldtitel van de dag, na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag. Ranomi Kromowidjojo was in 2013 de laatste Nederlandse wereldkampioen op een individueel nummer.

Nederlands record

Schouten won dinsdag op de 100 meter schoolslag al verrassend zilver en vorig jaar op de dubbele afstand brons. "Ik heb nu alle kleuren op de WK. Dat vind ik wel leuk."

Schouten verpulverde in de finale (2.19,81) haar eigen Nederlands record, dat ze donderdag al had aangescherpt tot 2.21,50. Douglass werd in 2.20,91 op gepaste afstand tweede. "Ik wist eigenlijk al dat ik harder kon dan gisteren en ik besloot gewoon hard te starten. Zo zwom ik op de EK in december ook al een dik persoonlijk record, terwijl ik toen corona had. Dat gaf me nu ook wel vertrouwen. Want waarom zou het nu dan niet lukken, was een beetje mijn instelling op het startblok."

Olympische Spelen

De Nederlandse had in Doha geen last van regerend wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika, die koos voor een andere voorbereiding op de Olympische Spelen. Schouten was wel sneller dan de 2.20,80 waarin Schoenmaker vorig jaar de wereldtitel pakte. De olympisch kampioene van Tokio zwom al wel eens 2.18,95.

Schouten durfde nog geen voorspelling te doen voor de Spelen van Parijs komende zomer. "Ik denk dat mensen voor deze titel ook al verwachtten dat ik daar kans zou maken op het podium en die verwachtingen zullen nu wel groter zijn. Maar ik probeer dat voor mezelf zo relaxed mogelijk te houden. Als het makkelijk was om daar op het podium te staan, dan deed iedereen dat wel."

Meer uit Sport

Topfavoriete Sabalenka weer in finale tennistoernooi Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.

12 minuten geleden
Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

11 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

11 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit Belgiƫ met 4.05,26.

12 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

12 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

14 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

16 uur geleden