Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten 'toont ballen' en pakt onverwacht WK-goud

Zwemster Schouten 'toont ballen' en pakt onverwacht WK-goud

DOHA (ANP) - Wereldkampioene Tes Schouten ging er eigenlijk al vanuit dat ze zilver zou pakken op de 200 meter schoolslag op de WK in Doha. De 23-jarige Bodegraafse schatte zichzelf sneller in dan haar meeste concurrentes, maar had gedacht dat ze het zou moeten afleggen tegen de Amerikaanse nummer 2 van vorig jaar Kate Douglass. "Maar ik dacht: misschien moet ik gewoon even ballen tonen en dan zien wat er uitkomt. Dat is wel gelukt, denk ik."

Schouten denkt dat haar grootste geheim ligt in het hebben van plezier en het ontspannen toeleven naar wedstrijden. "Ik ben ook gewoon blij met mijn leven buiten het zwemmen, dus het is niet het einde van de wereld als niet lukt wat ik wil. Het liefst word ik olympisch kampioen, maar als dat niet lukt denk ik over tien jaar niet: ik heb gefaald."

De pupil van Mark Faber pakte in Doha de tweede Nederlandse wereldtitel van de dag, na Marrit Steenbergen op de 100 meter vrije slag. Ranomi Kromowidjojo was in 2013 de laatste Nederlandse wereldkampioen op een individueel nummer.

Nederlands record

Schouten won dinsdag op de 100 meter schoolslag al verrassend zilver en vorig jaar op de dubbele afstand brons. "Ik heb nu alle kleuren op de WK. Dat vind ik wel leuk."

Schouten verpulverde in de finale (2.19,81) haar eigen Nederlands record, dat ze donderdag al had aangescherpt tot 2.21,50. Douglass werd in 2.20,91 op gepaste afstand tweede. "Ik wist eigenlijk al dat ik harder kon dan gisteren en ik besloot gewoon hard te starten. Zo zwom ik op de EK in december ook al een dik persoonlijk record, terwijl ik toen corona had. Dat gaf me nu ook wel vertrouwen. Want waarom zou het nu dan niet lukken, was een beetje mijn instelling op het startblok."

Olympische Spelen

De Nederlandse had in Doha geen last van regerend wereldkampioene Tatjana Schoenmaker uit Zuid-Afrika, die koos voor een andere voorbereiding op de Olympische Spelen. Schouten was wel sneller dan de 2.20,80 waarin Schoenmaker vorig jaar de wereldtitel pakte. De olympisch kampioene van Tokio zwom al wel eens 2.18,95.

Schouten durfde nog geen voorspelling te doen voor de Spelen van Parijs komende zomer. "Ik denk dat mensen voor deze titel ook al verwachtten dat ik daar kans zou maken op het podium en die verwachtingen zullen nu wel groter zijn. Maar ik probeer dat voor mezelf zo relaxed mogelijk te houden. Als het makkelijk was om daar op het podium te staan, dan deed iedereen dat wel."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

1 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

2 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

4 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

4 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

6 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

6 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

6 uur geleden