Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten scherpt ook Nederlands record 100 school aan

Zwemster Schouten scherpt ook Nederlands record 100 school aan

EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Eindhoven ook haar Nederlands record op de 100 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige Bodegraafse klokte in de series 1.05,71, waarmee ze twee tienden onder de tijd dook die ze vorige maand in Frankrijk neerzette (1.05,92).

Schouten verbeterde vrijdag bij de Eindhoven Qualification Meet ook al haar nationale record op de 200 meter schoolslag. Ze won de finale in 2.22,21, ruim een seconde sneller dan vorige maand in het Franse Saint-Germain-en-Laye.

De schoolslagspecialiste heeft zowel op de 100 als 200 meter al voldaan aan de limieten voor de WK van komende zomer in Fukuoka en de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs.

Zwemsters Busch en Steenbergen

Kim Busch voldeed zondagochtend in Eindhoven aan de olympische eis op de 50 meter vrije slag. Busch klokte 24,68 seconden, twee honderdsten onder de limiet (24,70). Marrit Steenbergen bleef daar met 24,84 boven. Steenbergen verbeterde de afgelopen dagen in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion de nationale records op de 200 en 400 meter wisselslag en voldeed op de 100 en 200 vrij aan de eisen voor de Spelen in Parijs.

Bij de mannen dook Kenzo Simons op de 50 vrij met 21,91 opnieuw onder de olympische limiet (21,96). Thom de Boer bleef daar met 22,02 net boven. De Boer, die op dit sprintnummer meedeed aan de Spelen van Tokio, krijgt later op zondag een nieuwe kans in de finale.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

1 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

4 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

5 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

5 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

5 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

5 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

7 uur geleden