Zwemster Schouten scherpt ook Nederlands record 100 school aan
EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Eindhoven ook haar Nederlands record op de 100 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige Bodegraafse klokte in de series 1.05,71, waarmee ze twee tienden onder de tijd dook die ze vorige maand in Frankrijk neerzette (1.05,92).
Schouten verbeterde vrijdag bij de Eindhoven Qualification Meet ook al haar nationale record op de 200 meter schoolslag. Ze won de finale in 2.22,21, ruim een seconde sneller dan vorige maand in het Franse Saint-Germain-en-Laye.
De schoolslagspecialiste heeft zowel op de 100 als 200 meter al voldaan aan de limieten voor de WK van komende zomer in Fukuoka en de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs.
Zwemsters Busch en Steenbergen
Kim Busch voldeed zondagochtend in Eindhoven aan de olympische eis op de 50 meter vrije slag. Busch klokte 24,68 seconden, twee honderdsten onder de limiet (24,70). Marrit Steenbergen bleef daar met 24,84 boven. Steenbergen verbeterde de afgelopen dagen in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion de nationale records op de 200 en 400 meter wisselslag en voldeed op de 100 en 200 vrij aan de eisen voor de Spelen in Parijs.
Bij de mannen dook Kenzo Simons op de 50 vrij met 21,91 opnieuw onder de olympische limiet (21,96). Thom de Boer bleef daar met 22,02 net boven. De Boer, die op dit sprintnummer meedeed aan de Spelen van Tokio, krijgt later op zondag een nieuwe kans in de finale.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
19 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
2 dagen geleden