Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten scherpt ook Nederlands record 100 school aan

Zwemster Schouten scherpt ook Nederlands record 100 school aan

EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft in Eindhoven ook haar Nederlands record op de 100 meter schoolslag aangescherpt. De 22-jarige Bodegraafse klokte in de series 1.05,71, waarmee ze twee tienden onder de tijd dook die ze vorige maand in Frankrijk neerzette (1.05,92).

Schouten verbeterde vrijdag bij de Eindhoven Qualification Meet ook al haar nationale record op de 200 meter schoolslag. Ze won de finale in 2.22,21, ruim een seconde sneller dan vorige maand in het Franse Saint-Germain-en-Laye.

De schoolslagspecialiste heeft zowel op de 100 als 200 meter al voldaan aan de limieten voor de WK van komende zomer in Fukuoka en de Olympische Spelen volgend jaar in Parijs.

Zwemsters Busch en Steenbergen

Kim Busch voldeed zondagochtend in Eindhoven aan de olympische eis op de 50 meter vrije slag. Busch klokte 24,68 seconden, twee honderdsten onder de limiet (24,70). Marrit Steenbergen bleef daar met 24,84 boven. Steenbergen verbeterde de afgelopen dagen in het Pieter van den Hoogenband-zwemstadion de nationale records op de 200 en 400 meter wisselslag en voldeed op de 100 en 200 vrij aan de eisen voor de Spelen in Parijs.

Bij de mannen dook Kenzo Simons op de 50 vrij met 21,91 opnieuw onder de olympische limiet (21,96). Thom de Boer bleef daar met 22,02 net boven. De Boer, die op dit sprintnummer meedeed aan de Spelen van Tokio, krijgt later op zondag een nieuwe kans in de finale.

Meer uit Sport

Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

28 minuten geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

2 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

2 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor stijgt 2 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.

4 uur geleden
Basketballers Detroit en Cleveland door in play-offs NBA

DETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.

5 uur geleden
Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

15 uur geleden