Zwemster Schouten pakt eerste Nederlandse medaille op EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de 100 meter schoolslag gezorgd voor de eerste Nederlandse medaille op de EK kortebaan in het Roemeense Otopeni. De 22-jarige Bodegraafse lag lang niet op koers voor een podiumplek, maar na een sterke slotfase tikte ze in een tijd van 1.04,04 net wat eerder aan dan nummer 4 Sophie Hansson uit Zweden (1.04,08).
In de halve finale had Schouten, winnares van WK-zilver op de 200 meter schoolslag, nog de beste tijd gezwommen (1.04,02). De Estse Eneli Jefimova pakte nu het goud met een tijd van 1.03,21. Het zilver was voor Benedetta Pilato uit Italië (1.03,76).
Valerie van Roon belandde op de 50 meter vrije slag door een verschil van 2 honderdsten van een seconde net naast het podium, achter de Deense nummer 3 Julie Kepp Jensen (23,89). De Nederlandse deelde de vierde plek met de Britse Anna Hopkin met allebei een tijd van 23,91. Dat betekende een persoonlijk record voor de 25-jarige Van Roon. De Zweedse Michelle Coleman werd eerste in 23,52.
Mannen
Kenzo Simons en Jesse Puts kwamen tekort in de halve finale van de 50 meter vrije slag bij de mannen. Simons werd tiende met 21,21, voor Puts (21,32) zat er niet meer in dan de vijftiende plek. Alleen de beste acht zwemmers plaatsten zich voor de finale. Tessa Giele werd twaalfde op de 200 meter vlinderslag en mist daardoor ook de strijd om de medailles.
De Nederlandse mannen hebben op de 4x50 meter wisselslag ook het brons gepakt. Puts, Simons, Caspar Corbeau en Sean Niewold tikten aan in 1.33,03. Italië won in 1.30,78, voor Groot-Brittannië (1.32,60).
Europees record
De Zwitser Noè Ponti won de 100 meter vlinderslag in een nieuw Europees record. Zijn 48,47 was een honderdste van een seconde sneller dan de 48,48 van de Rus Jevgeni Korotysjkin uit 2009 op de kortebaan.
De EK kortebaan duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
6 minuten geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
1 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 dag geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
1 dag geleden