Zwemster Schouten pakt eerste Nederlandse medaille op EK kortebaan
OTOPENI (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de 100 meter schoolslag gezorgd voor de eerste Nederlandse medaille op de EK kortebaan in het Roemeense Otopeni. De 22-jarige Bodegraafse lag lang niet op koers voor een podiumplek, maar na een sterke slotfase tikte ze in een tijd van 1.04,04 net wat eerder aan dan nummer 4 Sophie Hansson uit Zweden (1.04,08).
In de halve finale had Schouten, winnares van WK-zilver op de 200 meter schoolslag, nog de beste tijd gezwommen (1.04,02). De Estse Eneli Jefimova pakte nu het goud met een tijd van 1.03,21. Het zilver was voor Benedetta Pilato uit Italië (1.03,76).
Valerie van Roon belandde op de 50 meter vrije slag door een verschil van 2 honderdsten van een seconde net naast het podium, achter de Deense nummer 3 Julie Kepp Jensen (23,89). De Nederlandse deelde de vierde plek met de Britse Anna Hopkin met allebei een tijd van 23,91. Dat betekende een persoonlijk record voor de 25-jarige Van Roon. De Zweedse Michelle Coleman werd eerste in 23,52.
Mannen
Kenzo Simons en Jesse Puts kwamen tekort in de halve finale van de 50 meter vrije slag bij de mannen. Simons werd tiende met 21,21, voor Puts (21,32) zat er niet meer in dan de vijftiende plek. Alleen de beste acht zwemmers plaatsten zich voor de finale. Tessa Giele werd twaalfde op de 200 meter vlinderslag en mist daardoor ook de strijd om de medailles.
De Nederlandse mannen hebben op de 4x50 meter wisselslag ook het brons gepakt. Puts, Simons, Caspar Corbeau en Sean Niewold tikten aan in 1.33,03. Italië won in 1.30,78, voor Groot-Brittannië (1.32,60).
Europees record
De Zwitser Noè Ponti won de 100 meter vlinderslag in een nieuw Europees record. Zijn 48,47 was een honderdste van een seconde sneller dan de 48,48 van de Rus Jevgeni Korotysjkin uit 2009 op de kortebaan.
De EK kortebaan duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
12 uur geleden