Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten pakt eerste Nederlandse medaille op EK kortebaan

Zwemster Schouten pakt eerste Nederlandse medaille op EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft op de 100 meter schoolslag gezorgd voor de eerste Nederlandse medaille op de EK kortebaan in het Roemeense Otopeni. De 22-jarige Bodegraafse lag lang niet op koers voor een podiumplek, maar na een sterke slotfase tikte ze in een tijd van 1.04,04 net wat eerder aan dan nummer 4 Sophie Hansson uit Zweden (1.04,08).

In de halve finale had Schouten, winnares van WK-zilver op de 200 meter schoolslag, nog de beste tijd gezwommen (1.04,02). De Estse Eneli Jefimova pakte nu het goud met een tijd van 1.03,21. Het zilver was voor Benedetta Pilato uit Italië (1.03,76).

Valerie van Roon belandde op de 50 meter vrije slag door een verschil van 2 honderdsten van een seconde net naast het podium, achter de Deense nummer 3 Julie Kepp Jensen (23,89). De Nederlandse deelde de vierde plek met de Britse Anna Hopkin met allebei een tijd van 23,91. Dat betekende een persoonlijk record voor de 25-jarige Van Roon. De Zweedse Michelle Coleman werd eerste in 23,52.

Mannen

Kenzo Simons en Jesse Puts kwamen tekort in de halve finale van de 50 meter vrije slag bij de mannen. Simons werd tiende met 21,21, voor Puts (21,32) zat er niet meer in dan de vijftiende plek. Alleen de beste acht zwemmers plaatsten zich voor de finale. Tessa Giele werd twaalfde op de 200 meter vlinderslag en mist daardoor ook de strijd om de medailles.

De Nederlandse mannen hebben op de 4x50 meter wisselslag ook het brons gepakt. Puts, Simons, Caspar Corbeau en Sean Niewold tikten aan in 1.33,03. Italië won in 1.30,78, voor Groot-Brittannië (1.32,60).

Europees record

De Zwitser Noè Ponti won de 100 meter vlinderslag in een nieuw Europees record. Zijn 48,47 was een honderdste van een seconde sneller dan de 48,48 van de Rus Jevgeni Korotysjkin uit 2009 op de kortebaan.

De EK kortebaan duren tot en met zondag.

Meer uit Sport

Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

50 minuten geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

1 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

4 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

5 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

22 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

1 dag geleden