Zwemster Schouten als tweede naar halve finales WK 100 school
DOHA (ANP) - Tes Schouten heeft zich op de WK in Doha overtuigend als tweede geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag (1.06,46). De Nederlandse specialiste op de dubbele afstand hoefde in de series alleen de Chinese Qianting Tang (1.06,16) voor zich te dulden. Titelverdedigster Ruta Meilutyte uit Litouwen kwam in de series vier honderdsten van een seconde tekort en is al uitgeschakeld.
Door de afwezigheid van zes van de acht finalisten van de vorige WK in Japan, liggen er op dit nummer ook al kansen voor Schouten (23). De onder Mark Faber trainende zwemster werd afgelopen zomer tiende. De halve finales zijn maandagavond, de strijd om de medailles volgt dinsdag.
Door het gebrekkige deelnemersveld zou Schouten, winnares van WK-brons vorig jaar (200 school), minder waarde aan een eventuele medaille in Doha hechten. "Het podium is het podium, maar ik hoop dan wel dat het met een tijd is die ook zou meetellen als iedereen er zou zijn. Wat dat betreft waren de vorige WK wel gewoon echt belangrijker. Dat was qua concurrentie een echt WK. Dit is een tandje minder", zei de Bodegraafse.
De houdster van het Nederlands record (1.05,71) heeft in Parijs als doel om op de 100 school de olympische finale halen. "Het podium wordt daar wel gewoon echt lastig. Vergeleken met de echte sprinters kom ik op de eerste 50 meter gewoon tekort. De 200 is echt meer mijn ding." De finale van dat nummer staat voor vrijdagavond op het programma.
Meer uit Sport
OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
25 minuten geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
56 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
12 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
12 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
14 uur geleden