Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Schouten als tweede naar halve finales WK 100 school

Zwemster Schouten als tweede naar halve finales WK 100 school

DOHA (ANP) - Tes Schouten heeft zich op de WK in Doha overtuigend als tweede geplaatst voor de halve finales van de 100 meter schoolslag (1.06,46). De Nederlandse specialiste op de dubbele afstand hoefde in de series alleen de Chinese Qianting Tang (1.06,16) voor zich te dulden. Titelverdedigster Ruta Meilutyte uit Litouwen kwam in de series vier honderdsten van een seconde tekort en is al uitgeschakeld.

Door de afwezigheid van zes van de acht finalisten van de vorige WK in Japan, liggen er op dit nummer ook al kansen voor Schouten (23). De onder Mark Faber trainende zwemster werd afgelopen zomer tiende. De halve finales zijn maandagavond, de strijd om de medailles volgt dinsdag.

Door het gebrekkige deelnemersveld zou Schouten, winnares van WK-brons vorig jaar (200 school), minder waarde aan een eventuele medaille in Doha hechten. "Het podium is het podium, maar ik hoop dan wel dat het met een tijd is die ook zou meetellen als iedereen er zou zijn. Wat dat betreft waren de vorige WK wel gewoon echt belangrijker. Dat was qua concurrentie een echt WK. Dit is een tandje minder", zei de Bodegraafse.

De houdster van het Nederlands record (1.05,71) heeft in Parijs als doel om op de 100 school de olympische finale halen. "Het podium wordt daar wel gewoon echt lastig. Vergeleken met de echte sprinters kom ik op de eerste 50 meter gewoon tekort. De 200 is echt meer mijn ding." De finale van dat nummer staat voor vrijdagavond op het programma.

Meer uit Sport

Skiër Odermatt wint eerste super-G in olympisch seizoen

COPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.

1 uur geleden
Eerste Russen en Belarussen hebben toestemming voor Winterspelen

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.

2 uur geleden
Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

4 uur geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

5 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

7 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

8 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

10 uur geleden