Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Kromowidjojo helpt mensen thuis visualiseren

Zwemster Kromowidjojo helpt mensen thuis visualiseren

EINDHOVEN (ANP) - De roep om de Olympische Spelen uit te stellen, wordt steeds groter. Zolang dat niet het geval is, doen Nederlandse sporters er alles aan zo fit en scherp mogelijk te blijven.

Ranomi Kromowidjojo laat de mensen zondagochtend via Instagram zien hoe ze normaal gesproken toewerkt naar zwemwedstrijden. Dat doet ze mede door visualiseren. "Door visualiseren kun je je voorstellen dat je zwemt, terwijl je thuis zit. Dat zijn prikkels van binnenuit. Maar je hersenen maken geen onderscheid tussen prikkels van binnen of buitenaf", schrijft ze.

Mensen thuis kunnen die oefeningen ook doen, aldus de tweevoudig olympisch kampioene van de Spelen in 2012 in Londen, die haar volgers meeneemt naar haar hoofd en gedachten. "Het mooie van visualiseren is dat je het perfect kunt maken. En dat gaat je helpen om het straks ook perfect in het water uit te voeren. Maar het is wel belangrijk om het zo specifiek en gedetailleerd mogelijk uit te voeren. Als dit je eerste keer wordt, is een hele race misschien te lastig. Begin dan klein. Stapje voor stapje."

Sanne Wevers liet zaterdag een 5 meter lange evenwichtsbalk in haar huis in Oldenzaal plaatsen. De Nederlandse turnster wil over vier maanden in Tokio haar olympische titel verdedigen. "Elke topsporter zit nu thuis te wachten tot we het groene licht krijgen om weer te kunnen trainen", zei de gymnaste tegen de NOS. "Normaal sta ik 30 tot 35 uur in de turnhal en elke dag minstens twee uur op die balk. Dus ik overlegde: kan ik niet hier een balk krijgen? Nou, dat idee is in een paar dagen gewoon uitgevoerd. Echt fantastisch."

Meer uit Sport

Teamgenoot van Verstappen baalt in Monaco: alles ging mis

MONACO (ANP) - Sergio Pérez beleefde in Monaco naar eigen zeggen zijn "slechtste weekend in lange tijd" in de Formule 1. De Mexicaanse coureur crashte zaterdag aan het begin van de kwalificatie en moest daarom zondag vanaf de laatste plek starten. "Alles ging mis. Vandaag betaalde ik de prijs voor een domme fout van mezelf in de kwalificatie", zei Pérez, nadat hij als zestiende was afgevlagd.

12 uur geleden
Verstappen neemt bij Red Bull record over van Vettel

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn 39e overwinning voor Red Bull in de Formule 1 een record overgenomen van Sebastian Vettel. De Duitser boekte 38 zeges in een auto van de Oostenrijkse renstal. Vettel werd in dienst van Red Bull in 2010, 2011, 2012 en 2013 wereldkampioen.

14 uur geleden
Amazone Van Baalen wint nationale titel dressuur

ERMELO (ANP) - Marlies van Baalen is zondag op het hippisch centrum van Ermelo voor de eerste keer nationaal kampioene dressuur geworden. De 42-jarige amazone uit Brakel behaalde het succes met haar 11-jarige paard Habibi DVB. Ze volgde Dinja van Liere op, die met haar 'tweede' paard Hartsuijker zilver won. Thamar Zweistra veroverde het brons met Hexagon’s Ich Weiss.

15 uur geleden
Roglic wint Giro d'Italia, slotrit voor Cavendish

ROME (ANP) - Primoz Roglic heeft de Giro d'Italia gewonnen. Dat was zaterdag na de klimtijdrit waarin de Sloveen van de Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma de Brit Geraint Thomas de roze leiderstrui ontfutselde al vrijwel zeker, maar Roglic moest nog wel heelhuids in Rome finishen. De slotetappe, volledig vlak, werd gewonnen door de Britse sprintlegende Mark Cavendish van de ploeg Astana.

16 uur geleden
De Vries: solide weekend in Monaco, maar niet tevreden

MONACO (ANP) - Nyck de Vries heeft naar eigen zeggen een "solide weekend" gehad in Monaco, maar tevreden was de Nederlandse Formule 1-coureur van AlphaTauri niet. De Vries finishte na 78 rondes buiten de punten op de twaalfde plaats. Vanaf die positie was hij ook aan de race begonnen.

16 uur geleden
Verstappen houdt ook in de regen het hoofd koel in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen stapte na 78 rondes door de nauwe straten van Monaco met een brede grijns uit zijn Red Bull-auto. "Superfijn om hier te winnen. En ook de manier waarop we dat hebben gedaan, is heel mooi", zei de 25-jarige Nederlander, die in zijn woonplaats van start tot finish leidde en voor de tweede keer de winnaarstrofee kreeg uit handen van prins Albert.

17 uur geleden
Golfer Larrazábal wint KLM Open, Caron beste Nederlander

CROMVOIRT (ANP) - De Spaanse golfer Pablo Larrazábal heeft het KLM Open op zijn naam gebracht. Hij ging op de baan in Cromvoirt als leider de slotronde in. Met een laatste rondgang van 69 slagen en een totaal van 275 slagen (-13) wist Larrazábal deze positie vast te houden. Zijn landgenoot Adrian Otaegui eindigde als tweede met twee slagen meer. De Zuid-Afrikaan Deon Germishuys en de Deen Rasmus Hojgaard deelden de derde plaats met 278 slagen.

17 uur geleden