Zwemster Heemskerk pakt Europese titel op 100 meter vrije slag
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk heeft bij de EK in Boedapest goud gewonnen op de 100 meter vrije slag. De 33-jarige Heemskerk tikte aan in 53,05 en was daarmee een fractie sneller dan Marie Wattel uit Frankrijk en Anna Hopkin uit Groot-Brittannië. Kromowidjojo eindigde met 53,44 als vierde.
Voor Heemskerk is het de eerste keer dat ze een individuele Europese titel pakt op de langebaan. Bij de EK in 2018 en 2014 greep ze het zilver en in 2016 het brons op de 100 meter vrije slag. Bij de estafettenummers had ze op dit EK al indruk gemaakt met scherpe splittijden in haar races over 100 meter.
Heemskerk keerde halverwege als eerste, voor de Tsjechische Barbora Seemanova en hield haar marge daarna overtuigend vast. Wattel tikte aan in 53,32 en Hopkin was met 53,43 een honderdste van een seconde sneller dan Kromowidjojo.
Heemskerk won al diverse keren goud in de estafettes op de 4x100 meter vrije slag op de EK's van 2008 en 2016, de Olympische Spelen van 2008 in Peking en de WK's van 2009 en 2011. Individueel won ze eerder alleen titels op de korte baan.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
19 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
20 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
22 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 dag geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
1 dag geleden