Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Heemskerk mist kwalificatiewedstrijden in Rotterdam

Zwemster Heemskerk mist kwalificatiewedstrijden in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk kan niet deelnemen aan de Rotterdam Qualification Meet (RQM), die donderdag begint en tot en met zondag duurt. De zwemster van HPC Eindhoven moet in quarantaine omdat haar man positief is getest op het coronavirus.

Heemskerk testte zelf in oktober ook positief op het virus. Ze ontwikkelde toen geen klachten en reisde later, na twee negatieve testen, alsnog af naar de ‘kortebaan-bubbel’ van de International Swimming League (ISL) in Boedapest.

"Daarom is het extra zuur voor Femke dat ze nu uitgerekend de kwalificatiewedstrijden in Rotterdam moet missen, het eerste belangrijke evenement op de langebaan sinds negen maanden", zegt André Cats, technisch directeur van de KNZB.

In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers de komende dagen op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).

Snelste zwemmers voorgedragen voor Tokio

Heemskerk (33) zwom al individuele limieten voor de olympische 50 meter en 100 meter vrije slag en is ook op de estafettes een belangrijke kandidaat. Na de RQM in Rotterdam worden per nummer de snelste twee zwemmers voorgedragen voor Tokio 2021. Uiteraard dienen ze dan in Rotterdam wel onder de limiet te zwemmen of moeten ze dat al eerder hebben gedaan.

Open plekken kunnen daarna nog bezet worden door een limiet te zwemmen bij de Swimcup in Eindhoven (april) of de EK in Boedapest. "Voor de EK geldt hetzelfde: maximaal twee sporters per nummer die in Rotterdam onder de limiet zwemmen of dat al eerder hebben gedaan, worden voorgedragen voor Boedapest. Daarna blijven er nog minimaal twee startplekken beschikbaar in het voorjaar", aldus Cats.

Heemskerk is meervoudig wereldkampioene op de langebaan en kortebaan en behaalde olympisch goud (2008) en olympisch zilver (2012) op de 4x100 vrij.

Meer uit Sport

Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

7 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

8 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

8 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

9 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

11 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

13 uur geleden
Wielrenner Jakobsen ook dankbaar na 'vreselijk' 2025

CALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.

14 uur geleden