Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Heemskerk mist kwalificatiewedstrijden in Rotterdam

Zwemster Heemskerk mist kwalificatiewedstrijden in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk kan niet deelnemen aan de Rotterdam Qualification Meet (RQM), die donderdag begint en tot en met zondag duurt. De zwemster van HPC Eindhoven moet in quarantaine omdat haar man positief is getest op het coronavirus.

Heemskerk testte zelf in oktober ook positief op het virus. Ze ontwikkelde toen geen klachten en reisde later, na twee negatieve testen, alsnog af naar de ‘kortebaan-bubbel’ van de International Swimming League (ISL) in Boedapest.

"Daarom is het extra zuur voor Femke dat ze nu uitgerekend de kwalificatiewedstrijden in Rotterdam moet missen, het eerste belangrijke evenement op de langebaan sinds negen maanden", zegt André Cats, technisch directeur van de KNZB.

In Rotterdam gaan de Nederlandse topzwemmers de komende dagen op jacht naar limieten voor de Olympische en Paralympische Spelen volgend jaar in Tokio. Ook zijn er in Rotterdam tickets te verdienen voor de EK langebaan die in mei 2021 worden gehouden in Boedapest en Madeira (parazwemmen).

Snelste zwemmers voorgedragen voor Tokio

Heemskerk (33) zwom al individuele limieten voor de olympische 50 meter en 100 meter vrije slag en is ook op de estafettes een belangrijke kandidaat. Na de RQM in Rotterdam worden per nummer de snelste twee zwemmers voorgedragen voor Tokio 2021. Uiteraard dienen ze dan in Rotterdam wel onder de limiet te zwemmen of moeten ze dat al eerder hebben gedaan.

Open plekken kunnen daarna nog bezet worden door een limiet te zwemmen bij de Swimcup in Eindhoven (april) of de EK in Boedapest. "Voor de EK geldt hetzelfde: maximaal twee sporters per nummer die in Rotterdam onder de limiet zwemmen of dat al eerder hebben gedaan, worden voorgedragen voor Boedapest. Daarna blijven er nog minimaal twee startplekken beschikbaar in het voorjaar", aldus Cats.

Heemskerk is meervoudig wereldkampioene op de langebaan en kortebaan en behaalde olympisch goud (2008) en olympisch zilver (2012) op de 4x100 vrij.

Meer uit Sport

Schaatser Huizinga in Calgary vijfde op 5000 meter, zege Dawson

CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.

48 minuten geleden
Beune in Calgary ook de beste op tweede 3000 meter in wereldbeker

CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.

59 minuten geleden
Schaatser Stolz blijft De Boo voor en wint 1000 meter in Calgary

CALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.

1 uur geleden
Schaatsster Kok wint in Calgary voor het eerst 1000 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.

2 uur geleden
Schaatser Nuis wint 1000 meter in Calgary in B-groep

CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.

8 uur geleden
Verhoeven blijft kickboksen 'op grote podia'

HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.

16 uur geleden
Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

20 uur geleden