Zwemster Heemskerk: ik laat zien dat ik het ook in mijn eentje kan
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Femke Heemskerk was bij de EK in Boedapest eindelijk de beste op de 100 meter vrije slag. In tranen vertelde de 33-jarige zwemster hoe blij ze was. "Ik laat nu ook zien dat ik het in mijn eentje kan", zei ze geëmotioneerd bij de NOS.
"Dit was een van de dingen die ik nog niet had, een individuele gouden medaille op de langebaan", zei Heemskerk. "Ik ben de hele week al goed aan het zwemmen. Ik ben heel trots. Ook in de maanden waarin het zwaar was ben ik gewoon doorgegaan."
Het werd Heemskerk even te veel. "Ik heb best wel een donkere tijd gehad met privédingen en met dat gedoe met de KNZB." Heemskerk dwong via een juridische strijd een herkansing af om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen op de 50 meter vrije slag en won die onderlinge strijd daarna in april van Valerie van Roon. "Ik heb daarvan geleerd dat je voor jezelf moet gaan en ik kom nu ook voor mezelf op in het water."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
17 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden