Zwemster Giele pakt bij WK kortebaan zilver op 100 meter vlinder
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tessa Giele heeft bij de wereldkampioenschappen kortebaan in Boedapest een zilveren medaille gewonnen. De 22-jarige Nederlandse deed dat op de 100 meter vlinderslag.
Giele noteerde een tijd van 54,66 seconden en was daarmee ruim 1 seconde sneller dan haar eigen Nederlands record (55,71) dat ze vrijdag in de series noteerde. De Amerikaanse Gretchen Walsh veroverde goud in een wereldrecordtijd van 52,71.
De estafetteploeg kwam in de finale van de 4x100 meter wisselslag gemengd niet verder dan de achtste en laatste plaats. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk noteerden een tijd van 3.36,04.
Koen de Groot
Korstanje bereikte op de 50 meter vrije slag de finale. De 25-jarige zwemmer, die afgelopen week brons pakte op de 50 meter vlinderslag, zwom de vierde tijd van de halve finales: 20,63. Hij verbeterde hiermee zijn eigen nationale record (20,72), dat hij in de series had gezwommen.
Koen de Groot en Caspar Corbeau wisten zich niet te plaatsen voor de eindstrijd van de 50 meter schoolslag. De Groot werd negende in de halve finales, Corbeau veertiende.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
12 uur geleden