Zwemster Giele pakt bij WK kortebaan zilver op 100 meter vlinder
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tessa Giele heeft bij de wereldkampioenschappen kortebaan in Boedapest een zilveren medaille gewonnen. De 22-jarige Nederlandse deed dat op de 100 meter vlinderslag.
Giele noteerde een tijd van 54,66 seconden en was daarmee ruim 1 seconde sneller dan haar eigen Nederlands record (55,71) dat ze vrijdag in de series noteerde. De Amerikaanse Gretchen Walsh veroverde goud in een wereldrecordtijd van 52,71.
De estafetteploeg kwam in de finale van de 4x100 meter wisselslag gemengd niet verder dan de achtste en laatste plaats. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk noteerden een tijd van 3.36,04.
Koen de Groot
Korstanje bereikte op de 50 meter vrije slag de finale. De 25-jarige zwemmer, die afgelopen week brons pakte op de 50 meter vlinderslag, zwom de vierde tijd van de halve finales: 20,63. Hij verbeterde hiermee zijn eigen nationale record (20,72), dat hij in de series had gezwommen.
Koen de Groot en Caspar Corbeau wisten zich niet te plaatsen voor de eindstrijd van de 50 meter schoolslag. De Groot werd negende in de halve finales, Corbeau veertiende.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
10 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
20 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
21 uur geleden