Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster Giele pakt bij WK kortebaan zilver op 100 meter vlinder

Zwemster Giele pakt bij WK kortebaan zilver op 100 meter vlinder

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Tessa Giele heeft bij de wereldkampioenschappen kortebaan in Boedapest een zilveren medaille gewonnen. De 22-jarige Nederlandse deed dat op de 100 meter vlinderslag.

Giele noteerde een tijd van 54,66 seconden en was daarmee ruim 1 seconde sneller dan haar eigen Nederlands record (55,71) dat ze vrijdag in de series noteerde. De Amerikaanse Gretchen Walsh veroverde goud in een wereldrecordtijd van 52,71.

De estafetteploeg kwam in de finale van de 4x100 meter wisselslag gemengd niet verder dan de achtste en laatste plaats. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk noteerden een tijd van 3.36,04.

Koen de Groot

Korstanje bereikte op de 50 meter vrije slag de finale. De 25-jarige zwemmer, die afgelopen week brons pakte op de 50 meter vlinderslag, zwom de vierde tijd van de halve finales: 20,63. Hij verbeterde hiermee zijn eigen nationale record (20,72), dat hij in de series had gezwommen.

Koen de Groot en Caspar Corbeau wisten zich niet te plaatsen voor de eindstrijd van de 50 meter schoolslag. De Groot werd negende in de halve finales, Corbeau veertiende.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

4 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

4 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

7 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

8 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

8 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

9 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

9 uur geleden