Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemster De Waard pakt op EK brons op 50 meter rugslag

Zwemster De Waard pakt op EK brons op 50 meter rugslag

ROME (ANP) - Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen zwemmen in Rome brons gewonnen op de 50 meter rugslag. De Nederlandse noteerde een tijd van 27,54 seconden. De titel ging naar de Française Analia Pigree, die 27,27 klokte. Silvia Scalia uit Italië werd tweede in 27,53. Kira Toussaint greep met 27,73 seconden naast eremetaal. Twee jaar geleden behaalde ze nog de Europese titel.

Voor De Waard betekende het haar tweede medaille bij de EK in Rome. Eerder eindigde ze op de 50 meter vlinderslag ook als derde.

"Ik had een goede start. Na de 'onderwaterfase' kwam ik lekker boven", zei De Waard. "Met de rugslag zie je niet echt goed waar je ligt, maar ik had er een goed gevoel bij. Het zwemmen ging gewoon lekker en dan zit ik er gewoon bij."

Op de 100 meter vlinderslag slaagde De Waard er niet in de finale te halen. Ook Tessa Giele strandde in de halve finales. Op de 200 meter schoolslag was de halve eindstrijd ook het eindstation voor Tes Schouten, die als vijfde aantikte.

Bij de mannen kwam Niels Korstanje in de finale van de 100 meter vlinderslag niet verder dan de zevende plek. De Nederlandse zwemmer leidde halverwege nog, maar in het tweede deel van de race zakte hij steeds verder weg. Korstanje noteerde 51,79 als eindtijd.

De Hongaar Kristof Milak won in 50,33, voor Noe Ponti uit Zwitserland in 50,87. Het brons was voor Jakub Majerski uit Polen (51,22).

Luc Kroon slaagde er op de 200 meter vrije slag niet in zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd kwam hij niet verder dan de zevende plek.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

40 minuten geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

1 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

2 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

2 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

2 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

3 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

3 uur geleden