Zwemster De Waard met Toussaint naar finale EK én naar Spelen
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. De 24-jarige Zuid-Hollandse voldeed bij de EK in Boedapest aan de limiet op de 100 meter rugslag. De Waard plaatste zich met 59,76 niet alleen voor de EK-finale, maar ook voor de Spelen in Tokio.
De Waard bleef onder de vereiste 59,90 om naar Japan te mogen afreizen. Ze kwalificeerde zich als zesde voor de finale van vrijdagavond op de 100 rug. Kira Toussaint, de Europese kampioene op de 50 rug en al zeker van deelname aan de Spelen op de olympische 100 en 200 meter op de rugslag, zette in de halve finales met 58,73 de tweede tijd neer. Alleen de Schotse Kathleen Dawson was sneller (58,44).
Toussaint veroverde woensdag goud op de kortste afstand, voor Dawson (zilver) en De Waard (brons). De 26-jarige Noord-Hollandse lag in de halve finales van de 100 rug geruime tijd op koers om het ruim 10 jaar oude Europees record van de Britse Gemma Spofforth (58,12) te verbeteren, maar in de laatste meters verloor Toussaint wat snelheid.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
48 minuten geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
1 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
20 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
22 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden