Zwemster De Waard met Toussaint naar finale EK én naar Spelen
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen. De 24-jarige Zuid-Hollandse voldeed bij de EK in Boedapest aan de limiet op de 100 meter rugslag. De Waard plaatste zich met 59,76 niet alleen voor de EK-finale, maar ook voor de Spelen in Tokio.
De Waard bleef onder de vereiste 59,90 om naar Japan te mogen afreizen. Ze kwalificeerde zich als zesde voor de finale van vrijdagavond op de 100 rug. Kira Toussaint, de Europese kampioene op de 50 rug en al zeker van deelname aan de Spelen op de olympische 100 en 200 meter op de rugslag, zette in de halve finales met 58,73 de tweede tijd neer. Alleen de Schotse Kathleen Dawson was sneller (58,44).
Toussaint veroverde woensdag goud op de kortste afstand, voor Dawson (zilver) en De Waard (brons). De 26-jarige Noord-Hollandse lag in de halve finales van de 100 rug geruime tijd op koers om het ruim 10 jaar oude Europees record van de Britse Gemma Spofforth (58,12) te verbeteren, maar in de laatste meters verloor Toussaint wat snelheid.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
49 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
1 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
3 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
7 uur geleden