Zwemscholen doen beroep op steunpakket door coronavirus
RIJSWJK (ANP) - Zwemscholen verenigd in de Eerste Nederlandse Vakopleidingen voor Zwemonderwijzers (ENVOZ) vragen in een brief aan het ministerie van VWS om financiële ondersteuning vanwege de coronacrisis. Alleen al voor de bij haar aangesloten organisaties berekent het opleidingsinstituut een inkomstenverlies van 6 miljoen euro per maand.
De ENVOZ, die zo'n 450 van de 1200 zwembaden, zwemscholen en zwemverenigingen vertegenwoordigt, vreest voor organisaties financiële problemen en sluit faillissementen niet uit. Daarnaast kunnen hierdoor op de lange termijn langere wachtlijsten ontstaan bij de aanbieders van zwemlessen en komt hierdoor ook de Nederlandse zwemveiligheid in gevaar, stelt operationeel directeur Richard van den Berg.
Zwemscholen en zwemverenigingen huren veelal het zwemwater in bestaande zwembaden. Zo'n driekwart van hen komt volgens Van den Berg niet in aanmerking voor de zogeheten TOGS-regeling die het kabinet heeft ontwikkeld, omdat ze volgens de adresgegevens van de Kamer van Koophandel aan huis werken. De ENVOZ vraagt het ministerie de regeling ook voor deze partijen open te zetten.
Verder vraagt Van der Berg om een eenduidig beleid wat betreft de huur van de zwembaden. De ENVOZ pleit voor het kwijtschelden van de huur over de periode waarin de gemeentelijke of gesubsidieerde zwemaccommodaties dicht zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Russische ambassade in Nederland wil opheldering over de opmerking van defensieminister Dilan Yeşilgöz dat Rusland "de vijand" is. De VVD-leider zei dat tijdens de behandeling van de defensiebegroting in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna vijftig verdachten, onder wie een onbekend aantal Nederlanders, zijn opgepakt tijdens een internationale politieactie tegen een crimineel netwerk. De bende vervoerde volgens Europol drugs vanuit Nederland, België en Spanje naar andere Europese landen en wordt ook in verband gebracht met moorden, ontvoeringen en aanvallen met granaten. Die waren bijvoorbeeld gericht op leden die drugspartijen waren verloren.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - "We geven te veel geld uit en we hervormen te weinig", is de boodschap van minister van Financiën Eelco Heinen voorafgaand aan overleg met zijn collega's van de eurolanden. Hij reageert daarmee ook op een rapport van de Europese Rekenkamer, die ervoor waarschuwt dat de Europese schulden steeds verder oplopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.
3 uur geledenGENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.
4 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.
5 uur geleden