Zwemploeg pakt met uitblinkende Kromowidjojo acht medailles op WK
ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse zwemploeg heeft acht medailles overgehouden aan de WK kortebaan in Abu Dhabi. Op de slotdag pakte Ranomi zilver op de 50 meter vrije slag en ze leidde de estafetteploeg naar brons op de 4x50 meter vrij. Met acht plakken eindigde Oranje op de zevende plaats van het medailleklassement.
De Verenigde Staten veroverden maar liefst dertig medailles in het 25-meterbad in Abu Dhabi: negen goud, negen zilver en twaalf brons. Canada eindigde op basis van de zeven gouden medailles met een totaal van vijftien op de tweede plaats, boven Italië (zestien medailles waarvan vijf keer goud). Bij de vorige WK kortebaan, drie jaar geleden in de Chinese stad Hangzhou, eindigde Nederland op elf medailles. Drie daarvan kwamen voor rekening van de onlangs gestopte Femke Heemskerk.
Kromowidjojo (31) had op wat mogelijk haar laatste toernooi als zwemster was een belangrijk aandeel in het Nederlandse succes. De geboren Groningse nam zes medailles mee uit Abu Dhabi. Ze prolongeerde eerder al haar wereldtitel op de 50 vlinder en had een aandeel in het goud van de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel. Daarnaast pakte ze met de estafetteploegen zilver (4x50 vrij gemengd) en brons (4x50 wissel vrouwen).
28 medailles
Kromowidjojo bracht in Abu Dhabi haar totale aantal medailles op de WK kortebaan op 28: veertien keer goud, acht keer zilver en vier keer brons. Daarmee loste ze de Hongaarse Katinka Hosszú af als meest succesvolle vrouw. Alleen de Amerikaanse zwemmer Ryan Lochte pakte meer WK-medailles in het 25-meterbad (38). 'Kromo' gaat nu op vakantie en gebruikt de feestdagen om na te denken over haar toekomst. Ze wil "op gevoel" beslissen over de vraag of ze doorgaat tot de Spelen van 2024 in Parijs of net als Heemskerk en haar verloofde Ferry Weertman stopt.
Arno Kamminga, ook onderdeel van de 'gouden' estafetteploeg op de 4x50 wissel, pakte individueel zilver op de 200 school. De mannenploeg eindigde als derde op de 4x50 vrij.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
3 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
8 uur geleden