Zwemploeg pakt met uitblinkende Kromowidjojo acht medailles op WK
ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse zwemploeg heeft acht medailles overgehouden aan de WK kortebaan in Abu Dhabi. Op de slotdag pakte Ranomi zilver op de 50 meter vrije slag en ze leidde de estafetteploeg naar brons op de 4x50 meter vrij. Met acht plakken eindigde Oranje op de zevende plaats van het medailleklassement.
De Verenigde Staten veroverden maar liefst dertig medailles in het 25-meterbad in Abu Dhabi: negen goud, negen zilver en twaalf brons. Canada eindigde op basis van de zeven gouden medailles met een totaal van vijftien op de tweede plaats, boven Italië (zestien medailles waarvan vijf keer goud). Bij de vorige WK kortebaan, drie jaar geleden in de Chinese stad Hangzhou, eindigde Nederland op elf medailles. Drie daarvan kwamen voor rekening van de onlangs gestopte Femke Heemskerk.
Kromowidjojo (31) had op wat mogelijk haar laatste toernooi als zwemster was een belangrijk aandeel in het Nederlandse succes. De geboren Groningse nam zes medailles mee uit Abu Dhabi. Ze prolongeerde eerder al haar wereldtitel op de 50 vlinder en had een aandeel in het goud van de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel. Daarnaast pakte ze met de estafetteploegen zilver (4x50 vrij gemengd) en brons (4x50 wissel vrouwen).
28 medailles
Kromowidjojo bracht in Abu Dhabi haar totale aantal medailles op de WK kortebaan op 28: veertien keer goud, acht keer zilver en vier keer brons. Daarmee loste ze de Hongaarse Katinka Hosszú af als meest succesvolle vrouw. Alleen de Amerikaanse zwemmer Ryan Lochte pakte meer WK-medailles in het 25-meterbad (38). 'Kromo' gaat nu op vakantie en gebruikt de feestdagen om na te denken over haar toekomst. Ze wil "op gevoel" beslissen over de vraag of ze doorgaat tot de Spelen van 2024 in Parijs of net als Heemskerk en haar verloofde Ferry Weertman stopt.
Arno Kamminga, ook onderdeel van de 'gouden' estafetteploeg op de 4x50 wissel, pakte individueel zilver op de 200 school. De mannenploeg eindigde als derde op de 4x50 vrij.
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
4 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden