
Zwemmers Schouten en Kamminga achter coach in opspraak Faber
ROTTERDAM (ANP) - Arno Kamminga en Tes Schouten hebben hun steun uitgesproken voor zwemcoach Mark Faber, tegen wie een onderzoek loopt naar ongepast gedrag.
"Ik sta 100 procent achter Mark, Mark staat 100 procent achter mij en het hele team dat we nu hebben", zei Kamminga tegen de NOS bij de Rotterdam Qualification Meet, waar hij op de 200 meter schoolslag als tweede eindigde achter Caspar Corbeau.
"Ik sta volledig achter Mark. Ik ben nog steeds blij met hem. Het zwemmen gaat goed, dus dat is voor mij het belangrijkste", zei Schouten, die de 200 meter schoolslag won.
Meldingen
Bij het Centrum Veilige Sport Nederland zijn meldingen binnengekomen over Faber, waarin een aanzienlijk aantal zwemmers hun ongenoegen hebben geuit over het gedrag van de zwemcoach. Zwembond KNZB heeft een onafhankelijk onderzoek ingesteld.
Schoolslagspecialist Kamminga vierde al grote successen met Faber, waaronder twee olympische zilveren medailles op de Spelen van Tokio in 2021. "We zijn net op trainingskamp geweest en de sfeer was zo goed. We hebben hard gewerkt en zo veel plezier met elkaar gehad. Dat heb ik niet eerder met hem op die manier gevoeld."
Kamminga wilde verder niet ingaan op de klachten over zijn coach. "Het onderzoek loopt. Mark is een man met zoveel passie en zo'n goed hart, dit doet zeker wat met hem. Het raakt hem diep en dat is pijnlijk om te zien."
Meer uit Sport
TOULOUSE (ANP) - Jonas Abrahamsen brak half juni een sleutelbeen bij een val in de Ronde van België. "Ik heb gehuild, ik dacht dat ik de Tour de France ging missen", vertelde de Noor van Uno-X Mobility, kort nadat hij in Toulouse de elfde etappe van de Tour de France had gewonnen. "Ik voelde me zo sterk vandaag, het is ongelooflijk."
12 uur geledenBASTAD (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor (29) heeft met veel moeite de kwartfinales van de Nordea Open bereikt. De nummer 1 van Nederland versloeg in het Zweedse Bastad de Italiaanse qualifier Andrea Pellegrino met 4-6 7-6 (6) 6-3. Hij werkte in de tweede set vijf matchpoints van de Italiaan weg.
12 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Mathieu van der Poel is er niet in geslaagd de elfde etappe van de Tour de France te winnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck kon in Toulouse na een lastige finale net niet een leidend tweetal achterhalen. De ritzege ging naar de Noor Jonas Abrahamsen. De Noor van Uno-X Mobility versloeg de Zwitser Mauro Schmid in de sprint. Van der Poel finishte enkele seconden later als derde.
12 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben in de Nations League voor de zevende achtereenvolgende keer verloren. In Ljubljana was Oekraïne nipt te sterk voor het team van bondscoach Joel Banks: 3-2 (25-21 20-25 20-25 26-24 15-13).
14 uur geledenBASTAD (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het ATP-toernooi van Bastad bereikt. De 29-jarige tennisser won de partij over twee dagen in twee sets van de drie jaar jongere Zweed Mikael Ymer: 6-4 6-1. Van de Zandschulp speelt in Zweden tegen de winnaar van de partij tussen de Chileen Cristian Garin en de Argentijn Camilo Ugo Carabelli.
15 uur geledenTOULOUSE (ANP) - De renners in de Tour de France zijn om 13.50 uur begonnen aan de elfde etappe, een rit met start en finish in Toulouse. Een dag na de eerste rustdag wacht het peloton een rit over 156 kilometer met een lastige finale. In de laatste 45 kilometer liggen vier hellinkjes. De laatste, met de top op een kleine 9 kilometer voor de finish, is de lastigste.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp en Suzan Lamens worden rechtstreeks toegelaten tot de US Open. Dat heeft de organisatie van het grandslamtoernooi in New York bekendgemaakt. De Nederlanders Jesper de Jong en Arantxa Rus zijn vooralsnog aangewezen op de kwalificaties. Het toernooi wordt van 24 augustus tot en met 7 september gespeeld.
16 uur geleden