Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers pakken WK-zilver op 4x100 wissel met nationaal record

Zwemmers pakken WK-zilver op 4x100 wissel met nationaal record

DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben op de laatste dag van de WK in Doha een zilveren medaille op de 4x100 meter wisselslag gepakt. Kai van Westering, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Stan Pijnenburg hielden in de slotfase net genoeg over (3.31,23) om Italië voor te blijven (3.31,59). De goede race betekende opnieuw een aanzienlijke verbetering van het Nederlands record, dat de estafetteploeg in de voorronde ook al had verbroken (3.32,89).

De Verenigde Staten zwommen overtuigend naar de wereldtitel in 3.29,80. Tot de laatste zwemmer streed Nederland met de VS om de zege, maar Pijnenburg bleek op de vrije slag niet opgewassen tegen Matt King.

De Amerikanen waren de enigen uit de top 5 van de vorige WK die nu weer streden om de medailles. China, Australië, Frankrijk en Groot-Brittannië kozen ervoor hun toppers niet te laten starten in Doha. Met de 3.31,23 zou Nederland op het sterker bezette toernooi van vorig jaar zesde zijn geworden.

Rugslagspecialist

Jarenlang deden de mannen door een gebrek aan een rugslagspecialist niet mee aan dit olympische nummer, maar in Doha profiteerde Oranje meteen van de komst van de voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering (20).

Tot zondag stond het Nederlands record op 3.33,46. Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden en Sebastiaan Verschuren eindigden daarmee in de olympische finale van 2012 op de zevende plek. Na het stoppen van rugslagspecialist Driebergen plaatste Nederland zich op dit nummer niet meer voor de Spelen. Dat lukte Nederland zondagochtend weer voor het eerst.

Bijzonder resultaat

De winnaars van zilver stonden stil bij het bijzondere resultaat in de bescheiden Nederlandse zwemgeschiedenis op dit nummer. "Je bent weleens jaloers op andere landen dat zij gewoon vier mannen hebben op dat niveau. Wij hebben dat nu voor het eerst sinds 2012 en dat is eigenlijk wel heel stoer", zei Korstanje.

"Je moet op elke slag iemand hebben en dat maakt dit een prestigieus onderdeel. Daarom is het heel gaaf dat we tussen dit soort toplanden meedoen", reageerde Pijnenburg. "En er zit nog muziek in."

Volgens Kamminga is een finaleplek op dit nummer tijdens de Spelen van Parijs zeker mogelijk, maar lijkt een medaille daar te hoog gegrepen. "Er komen dan nog grootmachten bij. Maar als zij een steekje laten vallen, zijn wij er om dat op te pakken."

Meer uit Sport

Alcaraz keert na blessure terug op de US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.

2 uur geleden
Springruiters grijpen bij WK naast ticket Olympische Spelen

AKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.

2 uur geleden
Hockeyers winnen met moeite derde groepsduel op WK van Japan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.

2 uur geleden
Lawson weer teamgenoot Verstappen: voel me nu comfortabeler

ZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.

4 uur geleden
Belgische sprinter Philipsen wint tweede etappe Renewi Tour

ARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.

4 uur geleden
Record aan prijzengeld voor tennissers op US Open

NEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.

4 uur geleden
Verstappen wil 'optimaal' genieten van laatste Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.

5 uur geleden