Zwemmers pakken WK-zilver op 4x100 wissel met nationaal record
DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben op de laatste dag van de WK in Doha een zilveren medaille op de 4x100 meter wisselslag gepakt. Kai van Westering, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Stan Pijnenburg hielden in de slotfase net genoeg over (3.31,23) om Italiƫ voor te blijven (3.31,59). De goede race betekende opnieuw een aanzienlijke verbetering van het Nederlands record, dat de estafetteploeg in de voorronde ook al had verbroken (3.32,89).
De Verenigde Staten zwommen overtuigend naar de wereldtitel in 3.29,80. Tot de laatste zwemmer streed Nederland met de VS om de zege, maar Pijnenburg bleek op de vrije slag niet opgewassen tegen Matt King.
De Amerikanen waren de enigen uit de top 5 van de vorige WK die nu weer streden om de medailles. China, Australiƫ, Frankrijk en Groot-Brittanniƫ kozen ervoor hun toppers niet te laten starten in Doha. Met de 3.31,23 zou Nederland op het sterker bezette toernooi van vorig jaar zesde zijn geworden.
Rugslagspecialist
Jarenlang deden de mannen door een gebrek aan een rugslagspecialist niet mee aan dit olympische nummer, maar in Doha profiteerde Oranje meteen van de komst van de voor Nederland zwemmende Amerikaan Kai van Westering (20).
Tot zondag stond het Nederlands record op 3.33,46. Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden en Sebastiaan Verschuren eindigden daarmee in de olympische finale van 2012 op de zevende plek. Na het stoppen van rugslagspecialist Driebergen plaatste Nederland zich op dit nummer niet meer voor de Spelen. Dat lukte Nederland zondagochtend weer voor het eerst.
Bijzonder resultaat
De winnaars van zilver stonden stil bij het bijzondere resultaat in de bescheiden Nederlandse zwemgeschiedenis op dit nummer. "Je bent weleens jaloers op andere landen dat zij gewoon vier mannen hebben op dat niveau. Wij hebben dat nu voor het eerst sinds 2012 en dat is eigenlijk wel heel stoer", zei Korstanje.
"Je moet op elke slag iemand hebben en dat maakt dit een prestigieus onderdeel. Daarom is het heel gaaf dat we tussen dit soort toplanden meedoen", reageerde Pijnenburg. "En er zit nog muziek in."
Volgens Kamminga is een finaleplek op dit nummer tijdens de Spelen van Parijs zeker mogelijk, maar lijkt een medaille daar te hoog gegrepen. "Er komen dan nog grootmachten bij. Maar als zij een steekje laten vallen, zijn wij er om dat op te pakken."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
15 minuten geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
48 minuten geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
5 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
6 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
7 uur geleden