Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwemmers naar WK-finale 4x50 vrij in Abu Dhabi

Zwemmers naar WK-finale 4x50 vrij in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben bij de WK kortebaan in Abu Dhabi de finale bereikt van de 4x50 meter vrije slag. Stan Pijnenburg, Kenzo Simons, Thomas Verhoeven en Thom de Boer zetten in de series met 1.25,70 de vierde tijd neer.

De mannenploeg strijdt zondagmiddag in de finale om de medailles met onder meer Italië, Rusland en de Verenigde Staten. De Italianen en Russen klokten in de series de beste tijd. Beide landen noteerden 1.24,95. Ook het Amerikaanse kwartet was met 1.25,61 iets sneller dan de Nederlandse zwemmers.

De Boer pakte de afgelopen dagen met de gemengde estafetteploegen al goud (4x50 wissel) en zilver (4x50 vrij). De 29-jarige Noord-Hollander komt zondagmiddag ook in actie in de finale van de 50 vrij.

Kira Toussaint en Maaike de Waard plaatsten zich op overtuigende wijze voor de halve finales van de 50 rug. Toussaint klokte met 26,30 de gedeelde derde tijd in de series, De Waard met 26,39 de vijfde. De Canadese Maggie Mac Neil was de snelste met 25,98, gevolgd door Louise Hansson uit Zweden (26,27).

Nyls Korstanje plaatste zich als tweede voor de halve finales van de 50 vlinder. Met 22,40 bleef Korstanje net boven zijn Nederlands record (22,35). Jesse Puts bleef met 23,24 steken in de series. Alleen Dylan Carter uit Trinidad en Tobago was sneller dan Korstanje (22,36).

In het finaleblok, vanaf 15.00 uur Nederlandse tijd, strijden Ranomi Kromowidjojo en De Waard om de medailles op de 50 vlinder. Marrit Steenbergen zwemt de finale van de 100 wissel. Voor Nederland staat de teller na drie dagen in het 25-meterbad van Abu Dhabi op vier medailles: één goud, twee zilveren en één keer brons.

Meer uit Sport

'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

1 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

21 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

23 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden